Završeno je 10.kolo Jelen Super Lige, i to bez promjene na vrhu tabele. Partizan, uprkos remiju na svom stadionu zadržao je prvo mjesto.

Na osam utakmica postignuto je 15 golova, a tri utakmice su završene bez pobjednika.

Bodove su podijelili Radnički 1923 i Spartak koji su jedini odigrali bez golova u ovom kolu. Pored njih, utakmice bez pobjednika odigrane su u Beogradu (Partizan-Napredak), te u Nišu (Radnički-Crvena Zvezda), ali su obje ove utakmice završene rezultatom 1:1.

U Beogradu, na svom stadionu aktuelni šampion Srbije FK Partizan se namučio sa Napretkom koji je poveo u 48.minutu preko Trujića. Partizan je uspio da izjednači tek u 88. minutu preko Luke i tako se spasi sramote pred domaćim navijačima.

Njihov najljući i gradski rival Crvena Zvezda, takođe je odigrala 1:1. Crveno-beli su u Nišu jurili rezultat Radničkog od 8.minuta kad je strijelac bio Hadžibulić. U nadoknadi prvog poluvremena, Dauda je zatresao mrežu i postavio konačnih 1:1. Treba naglasiti da su gosti postigli dva gola, ali je gol Gogića u finišu utakmice poništen.

Novi Pazar je jedini domaćin ovog kola koji je ostvario pobjedu. Pazarci su na svom stadionu savladali Donji Srem sa minimalnih 1:0, a strijelac u finišu prvog poluvremena bio je Mutavdžič.

Jagodina je kao gost savladala ekipu Rada sa 0:2, a strijelci su bili Đurić(48.minut ) i Arsenijević (86.minut).
Još jedna utakmica završena je istim rezultatom, a pobjednik je takođe bila gostujuća ekipa.
OFK Beograd je na svom stadionu dočekao ekipu Vojvodine. Lale su slavile sa 0:2 golovima Poletanovića i Šukelića i tako osigurale drugo mjesto na tabeli.

Za kraj smo ostavili utakmicu u kojoj su pobjedu takođe odnijeli gosti, ali je na ovoj utakmici postignuto najviše golova.
Čukarički i Voždovac su svoj meč 10. kola završili rezultatom 2:3.

Strijelci za domaćina su bili D. Srnić i Brežančić, dok su slavlje gostima donijeli Babović, Karaklajić’ i Obradović u posljednjoj minuti utakmice.