Fudbalski reprezentativci Srbije ponovo su imali zapažene uloge u mečevima Premijer lige, a 11. kolu asistencije su za pogotke saigrača ostvarili Nikola Žigić u remiju Birmingema sa Vest Hemom (2:2), kao i Nenad Milijaš u porazu Vulverhemptona na Old Trafordu gde je Mančester junajted došao do 2:1 golom Parka u poslednjim trenucima utakmice.

Srpski fudbaleri u premijer ligi Engleske: Zigic, Milijas i Ivanovic

Veliki peh zadesio je Junajted na startu utakmice, jer je povratak reprezentativca Ovena Hargrivsa potrajao svega šest minuta, pošto je nova povreda bila razlog za hitnu izmenu. Publika na Old Trafordu je prvi put ozbiljnije uzdahnula kada je Milijašev šut pogodio Nemanju Vidića a potom završio tik pokraj gola domaćih. No, nakon što je Park propustio svoju prvu šansu na utakmici, u 45. je iskoristio odlično dodavanje Flečera da donese prednost Mančester junajtedu iako su pretposlednji gosti zaslužili i bolji epilog prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Vulvsi su došli do zasluženog izjednačenja, i to nakon što je Džarvis proigrao Milijaša a njegov naizgled loš šut bio je zapravo savršena asistencija za rezervistu Silvana Ibenksa-Blejka, koji je protiv kluba u kome je svojevremeno trenirao uspeo da iskontroliše loptu prvim dodirom, a onda da sa ivice kaznenog prostora matira iskusnog Edvina van der Sara za 1:1. Ipak, baš kao i pred kraj prvog poluvremena, Park je bio i u završnici koban po Vulverhempton: u sudijskoj nadoknadi vremena prošao je po desnoj strani, a onda preciznim udarcem doneo ceo plen Mančester junajtedu koji je tako prišao na dva boda od vodećeg Čelsija.

Žigić je na svoju asistenciju morao dugo da čeka, jer je Birmingem u solidnom izdanju protiv Vest Hema naprasno počeo da gubi dah početkom drugog poluvremena. Dodavanje Boa Mortea za Pikionea, a zatim i bravura Valona Behramija omogućili su gostima da povedu sa 2:0 u 58. minutu, a onda se Žigić pobrinuo da se nada vrati domaćim pristalicama.

Srpski reprezentativac je u 64. minutu posle centaršuta glavom spustio loptu za Kameruna Džeroma, koji se oporavio i vratio u startnu postavu umesto kolege iz napada Krega Gardnera, a to je bilo više nego dovoljno za smanjenje prednosti Vest Hema. Na 2:2 je izjednačio Ridžvel, devet minuta kasnije, čime je postavljen i konačni rezultat.

Izvor: Blic Sport