U večerasnjim utakmicama trećeg kola Lige Šampiona postignuto je 23 pogodaka, a najefikasniji je bio Čelsi koji je rezultatom 5:0 savladao Genk, strelac na tom meču bio je i Bane Ivanović, a pored njega strelci za Čelsi bili su i Meireleš,Kalu a dva gola je postigao Fernando Tores.Branislav Ivanovic dvostruki strelac za Celsi, Liga Sampiona, 2010

U grupi E pored meča u Londonu igrali su i Leverkuzen i Valensija.Gosti su poveli golom Jonasa u 24. minutu, međutim u drugom polovremenu „aspirindžije“ su preokrenuli rezultat i golovima Šurlea i Sama preokrenuli su rezultat za samo četiri minuta.Od ovoga se igrači Valensije nisu oporavili tako da je na kraju ostalo 2:1

Grupa E

Bajer – Valensija 2:1
(Šerle 52, Sam 56. – Jonas 24.)

Čelsi – Genk 5:0
(Meireleš 8, Tores 11, 27, Ivanović 42, Kalu 72.)

U grupi F i jednom od derbija večeri sastali su se Marsej i Arsenal.Utakmica je bila veoma tvrda, sa malo prilika, i kada su svi pomislili da će se meč završiti bez pobednika, u jednom od poslednjih napada Aron Remzi je pogodio u 91:minutu i doneo velika tri boda Arsenalu u borbi za prolazak u narednu rundu takmičenja.Arsenal je sada na liderskoj poziciji u ovoj grupi.

U drugom meču, u Atini sastali su se Olimpijakos i Borusija Dortmund.Tim Ljubomira Fejse i Marka Pantelića slavio je rezultatom 3:1 i tako ostavio Nevena Subotića i drugove da se nadaju da u narednim kolima nekako mogu doći do mesta koje ostavlja u Evropi i na proleće.Pogotke su postilgli za Olimpijakos Holebas, Đebur i Modesto, a jedini strelac za „Milionere“ bio je Levandovski.

Grupa F

Marsej – Arsenal 0:1
(Remzi 90+1)

Olimpijakos – Borusija 3:1
(Holebas 8, Đebur 40, Modesto 78. – Levandovski 26.)

U grupi G iznenađenjima nikad kraja.Iako su se pre početka takmičenja Porto i Šahtjor smatrali glavnim favoritima, niko nije mogao da predpostavi da će posle tri kola na čelu tabele biti APOEL sa Kipra.Tim koji kao trener vodi Ivan Jovanović je u ovom kolu gostovao na „Dragau“ ekipi Porta i odigrao nerešeno 1:1, što ih je ostavilo na liderskoj poziciji.

U durugom meču ove grupe sastale su se ekipe iz bivše Sovjetske republike Šahtjor i Zenit.Meč je bio izuzetno interesantan, a završen je rezultatom 2:2, Danko Lazović i Luković nisu bili u prvih jedanaest i timu iz Sankt Petersburga.

Grupa G

Porto – APOEL 1:1
(Hulk 13. – Ailton 19.)

Šahtjor – Zenit 2:2
(Vilijan 15, Adrijano 45+1. – Širokov 33, Fajzulin 60.)

I konačno u grupi H, za koju svi kažu da je najlakša, Barselona i Milan opravdali su uloge favorita.Barsa je na svom stadionu rutinski savladala Plzen rezultatom 2:0, strelci su bili Inijesta i David Vilja.

U drugom meču Milan je golovima Ibrahimovića i Boetenga savladao BATE Borisvom sa 2:0.Simić je upisao ćuti karton za tim iz Belorusije, a igrao je i Mateja Kežman.