Milan Jovanovic daje gol protiv Austrije

Adut u navali srpske reprezentacije u predstojećim kvalifikacionim duelima mogao bi da bude – Milan Jovanović. Novi napadač Anderlehta je ponovo bio strelac za tim iz Brisela, već treći put od kada je stigao iz Liverpula ne tako davno. Prethodna dva postigao je u dvomeču plej-ofa za Ligu Evrope protiv Burse.

U duelu protiv Briža, u okviru petog kola belgijskog prvenstva, Anderleht je igrao nerešeno, 1:1, a Jovanović je bio strelac izjednačujućeg gola u 93. minutu! Lane se tako na najbolji način iskupio za promašeni penal u prvom poluvremenu koji je sam iznudio,

Jedanaesterac koji nije realizovao Srbin nije bio jedini na meču. Bilo ih je – tri, a dva nisu iskoristili gosti! Naime, pored Jovanovića, neprecizan sa „kreča“ je bio i Klještan, u 74. minutu, pri rezultatu 0:0, kada nije uspeo da savlada rezervnog golmana Briža, koji je zamenio Kosensa, pošto je ovaj skrivio prekršaj za najstrožu kaznu i dobio crveni karton.

Ipak, i sa igračem manje, domaći su poveli. Ođiđa-Ofoe je, za razliku od Jovaovića i Klještana, bio siguran sa penala i Briž doveo u vođstvo u 84. minutu. Izgledalo je da će domaći uspeti da sačuvaju prednost, i uspeli bi verovatno, da nije bilo Laneta, koji je u bukvalno poslednjim trenucima meča izjednačio.

Izvor: Sportal.rs