Bajern nije dao nikakve šanse gostima iz Berlina. Najtrofejniji nemački klub je sa ubedljivih 4:0 savladao Hertu, a dvostruki strelac bio je Mario Gomez. Utakmica u Minhenu bila je rešena već u 13. minutu. U ostalim utakmicama devetog kola Bundeslige, Volfzburg je golovima Marija Mandžukića pobedio Nirnberg, a Štutgart Hofenhajm. Zahvaljujući ovom trijumfu Bajern je uvećao prednost u odnosu na najbliže pratioce, dve Borusije iz Dortmunda i Menhegladbaha.Neven Subotic

U poslednjim trenucima meča Majnca i Augzburga, gosti su došli do tri boda i to sa bele tačke. Strelac gola za prvu pobedu Augzburga u sezoni bio je Jan Ingver Kalsen Braker. Štutgart za koji zbog povrede nije igrao reprezentativac Srbije, Zdravko Kuzmanović pobedio je Hofenhajm, a golove su dali Šinđi Okazaki i Pavel Pogrebnjak.

Borusija iz Menhegladbaha ima za čime da želi jer je sa igračem više dozvolila da Bajer izjednači na 2:2. Crveni karton Gonzalo Kastro je dobio u 67. minutu, a konačan postavio je Andre Širle. Kao što je rečeno „vukovi“ su zahvaljujući golovima Mandžukića došli do bodova za sredinu tabele. Drugi je dat u završnici meča sa bele tačke.

U poslednjem meču dana Šalke je kod kuće poražen od Kajzerslauterna sa1:2. Oba tima su po gol dala sa bele tačke, ali i završili sa desetoricom na terenu.