Ovog vikenda je bilo na programu 14 kolo Bundeslige. Srbi su naravno bili prisutni. Ignjovksi danas zabeležio pobedu nad Kuzmanovićem, Kačar izvukao bod…

Ignjovski iz vikenda u vikend pokazuje svoje kvalitete u Nemačkoj ligi i sada stvarno postaje pitanje vremena kada će uslediti poziv za nacionalnu selekciju Srbije. Ovog vikenda se našao uz desnu aut liniju( još jedna pozicija na kojoj se izvanredno snašao) i onemogućio svaki prodor po toj strani ekipe Štutgarta. Njegov tim je trijumfovao golovima Hanta u 57 minutu i Nalda u 67. Ignjovski je odigrao svih 90 minuta, dok na drugoj strani Zdravko Kuzmanović biva zamenjen na poluvremenu, ne toliko zapažen u ovom meču, od strane Gentnera.

Neven Subotić i dalje je odsutan zbog svoje povrede. Njegova ekipa, Borusija Dortmund, je odigrala derbi ovog kola na svom stadionu protiv Šalkea. Bili su dominantnija ekipa. To im se vratilo kroz konačan ishod ovog meča i nova 3 boda koja ih održavaju u borbi za titulu koju su osvojili prošle sezone. Golove su postigli Levandovski u 16 i Subotićev zamenik Santana u 61 minutu za konačnih 2:0.Gojko Kačar. Srbija tokom sp 2010

Kačar je sa svojom ekipom, HSV, gostovao neugodnom Hanoveru. On je bio starter, uostalom razlog za to je novi trener ovog tima, Torsten Fink, koji ga koristi u srednjem redu kao startera. Igrao je sve do 81 minuta. Konačan ishod ovog meča bio je 1:1, a za golove su se pobrinuli: za HSV zamenik Slobodana Rajkovića(čiji je ovo meč poslednji koji je propustio zbog crvenog kartona pre 3 kola) Bruma u 64 minutu, dok izjednačujući pogodak delo je Šlaudraufa u 79 minutu.

Dortmund se vratio na čelo tabele (29 bodova), Bajern igra svoj meč danas, Verder je na 4 mestu (26 bodova), Štutgart 7 mesto sa 21 bodom, a HSV je napokon izašao iz zone ispadanja i napokon krenuo ka sredini tabele- trenutno 14 mesto sa 14 bodova ali sada samo 4 boda udaljen od 9 mesta.

(Beli Orlovi, D. Jevremović; Foto: Arhiva)