Dva kola su ostala do kraja jesenjeg dela Bundeslige. Ignjovksi standardno u prvoj postavi Verdera; Kačar pobedio; Kuzmanović ušao tek u drugom poluvremenu.

Ovog puta ćemo početi od derbija dve Borusije iz Menhengladbaha koja je bila domaćin i one iz Dortmunda. Za gostujuću ekipu Subotić nije zaigrao ni u ovom derbiju zbog povrede lica. Dortmund je poveo u prvom poluvremenu, tačnije u 40 minutu preko Levandovskog. Zasluženo su otišli na pauzu sa prednošću od jednog gola. U drugom su takodje bili bolji protivnik, ali je ekipa iz Menhengladbaha preko Hankea izjednačila u 72 minutu. To se kasnije i ispostavilo kao poslednji pogodak na ovom meču- 1:1.

Štutgart je ugostio ekipu Kelna. Ekipa našeg reprezentativca, Zdravka Kuzmanovića, je loše otvorila meč. Keln je došao u vodjstvo u 15 minutu iz jedanaesterca, a strelac je bio Podolski. Ipak su „švabe“ do poluvrema preokrenuli rezultat u svoju korist. Golove je postigao Gentner u 29 i 35 minutu. Tek u 67 minutu je Kuzmanović ušao na teren nakon povrede Hajnala. Ali ni to nije pomoglo da sačuvaju prednost do kraja meča. U 88 minutu je Podolski svojim drugim pogotkom postavio konačan rezultat ovog meča- 2:2.

Zdravko Kuzmanović

Aleksandar Ignjovski je bio akter svih 90 minuta još jednog derbija Bundeslige ovog vikenda. Njegov Verder je gostovao Bajernu u Minhenu. Nije se njegova lepo provela na ovom gostovanju. Bajern je bio favorit i opravdao ovu ulogu. Riberi je postigao jedini gol u prvom poluvremenu u 22 minutu. U drugom poluvremenu je Verder zaigrao mnogo bolje prvih 15 minuta i u tom periodu preko Rozenberga stigao do izjednačenja u 52 minutu. Ali onda je Bajern dodao gas i preko Robena iz dva penala u 69 i 83 minutu i Riberija u 77 minutu rešio meč u svoju korist rezultatom 4:1.

Gojko Kačar je bio starter u meču izmedju HSV-a i Nirnberga. Odigrao je svih 90 minuta i zabeležio još jedan dobar nastup za svoj tim. Postigli su jedan gol u prvom poluvremenu, a strelac je bio Gerero. Drugo poluvreme su počeli takodje dobro i u 62 minutu preko Jansena stigli do zasluženih 2:0. Kačar je zamalo u 90 minutu savlado svog golmana, ali je dobrom reakcijom golman HSV sprečio da naš reprezentativac postigne autogol. Rajkovića nije bilo u protokolu za ovaj meč.