Ovog vikenda je bilo na programu 12. kolo Bundeslige. Naravno naši fudbaleri su bili akteri u mečevima za svoje ekipe. Kuzmanović izgubio, Subotić pobedio uz povredu koja će ga odvojiti sa terena 6 nedelje! Ignjovksi ponovo zapažen…

Zdravko Kuzmanović

Ovo kolo je počelo u petak kada je Štutgart gostovao kod ekipe Majnca. U ekipi „Švaba“ našao se i Zdravko Kuzmanović koji je odigrao ponovo dobrih 90 minuta. No ni njegovo prisutstvo na terenu nije pomoglo da izgebnu 4 poraz u ovoj sezoni. Golove za Majnc postigli su Ujah u 53 minutu, zatim Ivanšic u 60 minutu iz jedanaesterca i Ujah svojim drugim golom u 64 minutu. Jedini gol za ekipu Štutgarta postigao je Kaku u 50 minutu.

Borusija iz Dortmunda i Neven Subotić ugostili su ekipu Volfsburga. U prvom poluvremenu branioc titule iz prošle sezone, Borusija, pokazala je kako treba igrati fudbal. Gece u 12 minutu i Kagava u 45 minutu su doneli prednost od 2:0 sa kojom se otišlo na poluvreme. U ovo poluvremenu Subotić je posle jednog duela zaradio modricu ispod levog oka, i zbog toga biva zamenjen na poluvremenu, a kasnije se ispostavilo da je zaradio lom jagodične kosti i moraće da pauzira bar 6 nedelje. I drugo poluvreme je proteklo u znaku „milionera“ iz Dortmunda. Prvo je Hleb smanjio na 2:1, ali potom je Borusija dodala gas i preko Bendera(61 minut), Levandovskog(66 minut) i Gecea(77 minut) dolaze do pobede rezultatom 5:1!

Aleksandar Ignjovksi i Verder iz Bremena ugostili su ekipu Kelna. Favorizovan Verder nije počeo meč onako kako su želeli. U prvih 45 minuta Keln je svoje šanse koristio i otišao na odmor sa prednošću od 0:2 golovima Klemensa u 3 minuta i Podolskog u 45 minutu. U drugom poluvremenu kao prepordojeni, ekipa Bremena uz pomoć Serena(Keln) koji je dobio crveni karton u 53 minutu okreću meč u svoju korist het-trikom Picara(49, 54 penal, 86 minut) 3:2. Ignjovskiponovo svih 90 minuta na terenu i još jedan dobar nastup našeg potencijalnog reprezentativca.

Alksandar Ignjovski( Foto: Reuters)

Od 18:30 ekipa HSV za koju nastupaju Gojko Kačar i Slobodan Rajković(pauzira ovaj meč zbog crvenog kartona u prethodnom meču) gostovala je kod Bajera iz Leverkuzen. „Farmaceuti“ su u prvom poluvremenu bili bolja ekipa i preko Šurlea u 6 minutu i Bendera u 21 minutu stigli do prednosti od 2:0. HSV je uspeo u 34 minutu preko Vestermana da smanji na 2:1. U drugom poluvremenu nizale su se šanse na obe strane, a svoju je iskoristio HSV u 57 minutu, a strelac tog gola je bio Jansen koji je ujedno i postavio konačan rezultat ovog meča- 2:2. Gojko Kačar je na terenu proveo 79 minuta i zabeležio solidan nastup.