145. Večiti derbi odigran je u subotu na Stadionu FK Crvena Zvezda koji je tog dana posjetilo 40.034 ljudi. Crvena Zvezda je pred svojim navijačima slavila sa 1:0 autogolom Milana Obradovića u 19. minuti. Teško je dati opšti utisak o Derbiju, jer na različite načine treba komentarisati stanje na terenu i stanje na tribinama.

145.Derbi

Upravo ovom slikom govorimo sve o rezultatu  Crvena Zvezda – Partizan 1:0, strijelac Obradović.

Ali krenimo redom!
Sve je počelo dobro. Igrači oba tima su se pozdravili, ekipno fotografisanje i sudija Milorad Mažić dao je znak za početak utakmice. Igralo se sa ne tako puno prilika dok u 18. minutu Milijaš nije namjestio loptu da sa 25 metara od gola protivnika izvede slobodan udarac. Jak šut, odbrana Stojkovića, ali se Ninković snašao da loptu vrati pred gol Partizana, tačno na glavu Milana Obradovića koji je, umjesto u korner loptu poslao u svoj gol.

Na semaforu se promjenilo stanje: 19. minut Obradović autogol –  1:0! Radost Delija, posebno zbog Ninkovića koji je na svoju odgovornost ušao u ovaj meč, i više nego rizično po svoje zdravlje asistirao Obradoviću za gol.

Ninković u 19.minutu šalje loptu pred gol Partizana

Taj gol unio je pometnju među igrače oba tima. Domaći su svoju igru bazirali na odbrani sopstvenog gola, disciplinovano se vraćali da pomognu odbrani što je na kraju urodilo plodom. Sa druge strane, gosti su nakon te greške iskusnog Obradovića izgubili koncentraciju, krenuli su u napad, pokušavali da izmjenama dođu do gola i savladaju Bajkovića koji je bio jako raspoložen.

Drugo poluvijeme je nastavljeno u stilu prvog, po pitanju obje ekipe, ali ono što je dezorjentisalo i jedne i druge je južna tribina i pristalice Partizana. Dvije grupe Partizanovih navijača su nastavile svoje sukobe, pa su u jednom trenutku zapalili vatru na tribinama. Sudija Mažić je dva puta prekidao utakmicu, vatrogasci i zaštitari su reagovail, ali malo šta se moglo učiniti.

Prekid zbog huligana
Nakon prekida utakmica je nastavljena, ali bez rezultatske promjene. Zvezda je u 97. minutu ostala bez Lazića koji je dobio direktan crveni karton zbog starta s leđa nad Sašom Ilićem.

To drugo poluvrijeme Derbija ne može se nazvati fudbalskim vremenom, jer zbog huligana igrači nisu mogli mnogo toga da pokažu na terenu. I možda će neko reći da je utakmica bila generalno slaba, ali odavno nije bila tako „čista“, izuzmemo li taj start Lazića. A ko zna, možda je i on sam tako mlad i zelen u žaru tih posljednjih nekoliko minuta oštro naletio na Ilića ne računajući koliko to opasno može biti po igrača kog startuje. Nije bilo onih varnica između igrača na terenu tokom utakmice. Najzaslužniji za to je i Milorad Mažić koji je na ovom derbiju pokazao svoj autoritet i sudijsko znanje. Odlučno je prekniuo utakmicu na startu nereda, i nije dao znak za nastavak sve dok nije bilo uslova za to.

Na kraju zaključujemo da je 145. Derbi završen golom Partizana, ali pobjedom Crvene Zvezde.

Slavljed fudbalera i članova FK Crveza Zvezda

Crvena Zvezda: Bajković, Mijailović, Lazić, Krneta, Vešović, Gogić, Milijaš, Ninković, Pečnik, Kasalica, Dauda.
Rezerve: Vesić, Martinović, Mladenović, Savićević, Mihajlović, Mrđa, Milunović.
Trener: Slaviša Stojanović

Partizan: Stojković, Obradović, Ostojić, Stanković, Volkov, Gulan, Marković, Jojić, Živković, Ninković, Kojić.
Rezerve: Živković, Ivković, Đemba Đemba, Ilić, Luka, Grbić, Fofana.
Trener: Vuk Rašović