U Engleskoj hladno kao i uvek, ali zato u Premijer ligi ne manjka uzbuđenja i vrućine!

Fudbaleri engleskih klubova su protekle nedelje izlazili na teren po dva puta, što je rezultovalo i umor kod igrača, ali i neke „čudesne“ rezultate.
Srpski reprezentativci su bili učesnici takvih utakmica, pa da analiziramo kakve je ko rezultate postigao.

Čelzi – Mančester junajted 3:3

Nemanja Vidić nedostaje odbrani Mančester junajteda, videlo se to i u utakmici protiv Čelzija. U jednom od najvećih derbija Engleske, odbrana Junajteda je dozvolila sebi čak dva autogola.
Ipak, đavoli su još jednom na delu pokazali da se ne predaju dok sudija ne odsvira poslednji zvižduk i uspeli da se vrate  sa dva penala i golom Ćićarita.
Kao što znamo, Nemanja Vidić zbog povrede propušta veći deo sezone, pa je i ovaj derbi prošao bez njega, ali je zato u timu Čelzija svih 90 minuta odigrao Branislav Ivanović, na doduše ne tako dobrom nivou kako smo navikli.
Ovo je Čelzijev drugi kiks ove sedmice. Plavci su prvo odigrali nerešeno protiv Svonsija (1:1), a onda su na nesvakidašnji način došli do samo jednog boda protiv ljutog neprijatelja iz Mančestera.

Mančester siti – Fulam 3:0

Mančester siti je ovu sedmicu započeo porazom od Evertona, ali su  građani pobedom nad Fulamom ostali  na vrhu tabele i sada imaju prednost od +2 boda u odnosu na Junajted.
Srpski rerezentativac i najbolji igrač Srbije po izboru FSS za prošlu godinu, Aleksandar Kolarov u utakmici koju je njegov tim izgubio od Evertona igrao je poslednjih 25 minuta.
U utakmici protiv Fulama odigrao je svih 90 minuta. Vredeo je puno za svoj tim, ali je u jednom trenutku, prema odluci sudije, njegova igra bila vredna žutog kartona.

Arsenal – Blekburn 7:1

Radoslav Petrović nije stalan u postavi Blekburna, ali i njegovo prisustvo u startnim postavama tog kluba ove sedmice nije donelo veće promene.
Blekburn je prvo poražen od Njukasla (Petrović igrao do 66. minuta), a onda su doživeli pravi debakl u Londonu. Arsenal ih je pobedio sa visokih 7:1. Naš reprezentativac je u toj utakmici odigrao svih 90 minuta.

Kvins Park Rendžersi – Vulverhempton 1:2

Nenad Milijaš u poslednje vreme ne može da dobije mesto u timu Vulsa. Protekle sedmice u dve utakmice je odigrao svega desetak minuta jer je u obe ulazio u samom finišu.
U prvoj utakmici Vulsi su doživeli poraz od Liverpula u četvrtak, a zatim su u subotu pobedili Kvins Park Rendžerse kao gosti.