Ovog 12. kola Premijer lige na rasporedu su dva derbija. Jedan (Mančester siti – Njukasl) je već završen pobedom domaćina, dok će se danas od 17 sati odigrati onaj drugi i veći (Čelzi – Liverpul).

Fudbaleri Sitija su pokazali da su trenutno najbolji u prvenstvu i zadržali epitet nepobedivih ove sezone.
Njukasl je u ovoj utakmici pokušao da sruši „prokletstvo“ jer  u gostima nisu pobedili Siti već 17 puta, ali nisu uspeli u toj nameri.
Na putu su im se postavili mnogo spretniji i jači građani, a pre svih Baloteli, Ričards i Aguero koji su bili strelci za svoj tim. Gol za goste postigao je Gosling minut pre kraja.
Manćini je na klupi ostavio Kolarova, Džeka i Silvu, a u timu nije bilo ni pobunjenika Teveza.

Pored navijača Sitija, slavili su i drugi navijači u Mančesteru, oni Junajtedovi.
Iako ne u formi kakva se očekuje od aktuelnog šampiona Engleske, „crveni đavoli“ su kao gosti savladali Svonsi sa 0:1.
Posjed lopte na kraju utakmice bio je izjednačen, gosti su više napadali, imali više šuteva ka golu i kazna je usledila u 10. minutu golom Ćićarita.
Doskorašnji reprezentativac Srbije, Nemanja Vidić je kao kapiten predvodio svoj tim svih 90 minuta.

U utakmici Vigan – Blekburn nije bilo pobednika, ali je zato palo čak 6 golova. Naš Radoslav Petrović je remi svog kluba propratio sa klupe.

Danas se igra utakmica Čelzi – Liverpul od 17 sati kao jedan od većih derbija Premijer lige. Nadamo se da će na teren istrčati i naš Branislav Ivanović.

Beli Orlovi (M. Petković, foto: arhiva)