Proteklog vikenda odigrano je 8. kolo engleske Premijer lige, a naši internacionalci nisu zabeležili zapažene nastupe ili nisu ni igrali.

Jedan od najvećih, ako ne i najveći derbi Premijer lige – Liverpul – Mančester junajted, Nemanja Vidić je odgledao sa klupe svog kluba.
Neki su ovo izostajanje Vidića ocenili kao „završetak“ igre u Junajtedu, no to ne treba tako posmatrati. Ipak, ne trebamo sumnjati u odluke Aleksa Fergusona, jer čini se da niko od njega ne može bolje znati kad igrač treba da ostane na klupi, a kad da izađe na teren. Verujemo da će Vidić već u nekoj narednoj utakmici nacionalnog prvenstva ili Lige šampiona izaći na teren u startnih 11!
U toj utakmici prestiža u Engleskoj, Liverpul i Junajted su podelili bodove – 1:1.

Više sreće nije imao ni drugi stanovnik Mančestera iz reda Srbije – Aleksandar Kolarov. Iako je, po mnogima bio najbolji u redovima Srbije, Roberto Manćini je odlučio da ga ne izvodi na teren u pobedi njegovog Sitija nad Aston Villom – 4:1. Kolarov je važan za Siti, kao i Vidić za Junajted i verujemo da će i on zaigrati već u utakmicama LŠ ili narednog vikenda u Engleskoj.

Od početka do kraja je igrao i Radosav Petrović, koji je po drugi put uzastopno bio među starterima Blekburna. Ipak, njegovo prisustvo nije pomoglo ekipi da osvoji više od boda na gostovanju KPR-u, pa su Roversi posle 1:1 i dalje na dnu tabele.

Čelzi Branislava Ivanovića, pobedio je u gostujućoj utakmici Bolton sa 1-5. Naš Bane je igrao od 53. minuta, a zabeležio je i nekoliko dobrih poteza pri zaustavljanju igrača Boltona da dođu do Čehovog gola!

Nenad Milijaš je igrao do 55. minuta u utakmici koju su njegovi Vulsi izgubili od WBA sa 0-2.
Nikola Žigić je takođe igrao za Birmingem, ali tek u sudijskoj nadoknadi vremena. U toj utakmici protivLeicester Sitija, Birmingem je slavio sa 2-0.