Reprezentacija Srbije, igrači do 17 godina,posle poraza od Danaca u prvom kolu Grupe A (2:3), odigrala je nerešeno – 1:1protiv vršnjaka iz Francuske na Gradskom stadionu u Inđiji. Srpska kadetska reprezentacija sada ima bod iz dva meča i zauzima treće mesto na tabeli Grupe A.

U poslednjoj utakmici u grupi 9. maja, Srbija će protiv Engleske na istom stadionu odlučivati o svojoj sudbini. Timu Milovana Đorića dovoljan je i remi na tom meču za plasman na Svetsko prvenstvo.

U 40. minutu „orlići“ dolaze do pogotka. Maestralan pas Ninkovića sa pola terena po sredini koristi Nikola Mandić, koji uspeva da uamkne pratiocima, pre svega Laporti i smireno loptu smesti u donji desni ugao gola gostiju. Nepun minut nije trajalo vođstvo Srbije, kao na meču sa Dancima. Francuska preko Meitea poravnava rezultat, posle udarca po sredini sa nekih 16-17 metara. Lopta koja je išla po zemlji prošla je ispod nogu Jakšića i Radakovića i prevarila golmana Latinovića.

Nastavak meča doneo je nešto opasnije izdanje selekcije Francuske. „Trikolori“ su prvu ozbiljniju priliku u drugom poluvremenu imali 49. minutu preko Alera. Isti igrač je bio u šansi desetak minuta kasnije, ali je Latinović sprečio njegov udarac i uhvatio loptu. U 66. minutu Labord je imao priliku da dovede Francuze u vođstvo, ali je njegov udarac završio preko gola. Naš tim u drugom poluvremenu napadao je uglavnom preko Ožegovića i rezerviste Markovića.

U finišu meča gostima je malo popustila koncentracija i Đorićevi puleni su pokušali da stignu do pobedonosnog gola. U poslednjim minutima meča, posle faula nad Markovićem i slobodnog udaraca koji je izveo Meleg golman francuskog tima je izašao na loptu i vrhovima prstiju sprečio da ona stigne do Popadića, koji je bio u dobroj poziciji da glavom postigne pogodak. Na kraju ostao je rezultat iz prvih 45. minuta utakmice.

U drugoj utakmici Danska je u Novom Sadu savladala Englesku sa 2:0.