Fudbaleri iz Srbije bili su veoma zapaženi u utakmicama sedmog kola holandske Eredivizije. Miralem Sulejmani je bio strelac za Ajaks, dok je pobedu Groningenu doneo nekadašnji fudbaler Vojvodine i najbolji asistent prošle sezone u Holandiji, Dušan Tadić. Srbinov tim je do trijumfa na gostovanju De Grafšapu došao u samoj završnici meča. Na kraju je bilo 3:2 za goste, a golovi su postizani u drugom poluvremenu. Tekseira je dao vodeći gol za Groningen u 67. minutu, a onda je de Grafšap okrenuo tok meča pogocima Rosea i Vormgora.

Dusan Tadic mladi reprezentativac SrbijeVeliko slavlje Groningenu koji je trenutno na osmom mestu sa deset bodova doneli su pomenuti Tekseira i Tadić. Urugvajac je bio precizan u prvom minutu sudijske nadoknade, a Srbin samo minut kasnije. Treba da se kaže i da je Tadić bio asistent kod prvo gola svog tima. U njegov učinak možemo da svrstamo i žuti karton u 85. minutu. U timu De Grafšapa od 51. minuta bio jeNenad Srećković koji je na početku ove sezone došao u Holandiju.

Izvor: Sportal.rs