Danas u 21:00 na sajtu BeliOrlovi.rs možete da gledate Live prenos utakmice Francuska – Srbija koja se igra na stadionu u Remsu.
Francuska - Srbija, live prenos večeras u 21h

Live prenos počinje za

Live
Prenos 1

(* – za gledanje prenosa potreban SopCast player)
Srbija je kao samostalna država odigrala dve utakmice protiv Francuske u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2010.

Ova utakmica nema takmičarski značaj, ali bi pozitivan rezultat mnogo uticao na samopouzdanje obe reprezentacije – Francuzima za predstojeće Evropsko prvenstvo a „Orlovima“ bi, verovatno, dao motiv za još veći trud.
Mihajlović je na konferenciji za štampu najavio startnu postavu Srbije a poznat je i sastav Francuske reprezentacije. Treba reći da je samo Ivanović igrač koji je igrao u prvih 11 na utakmici sa Španijom.

Srbija: Brkić, Ivanović, Maksimović, Rajković, Ninkov, Fejsa, Matić, Mladenović, Tadić, Janković, Šćepović

Francuska: Loris, Reveljer, Mekses, Koščijelni, Kliši, Mvila, Kabaj, Nasri, Maluda, Riberi, Benzema

Prehodni dueli

FRANCUSKA 2:1 SRBIJA

Tog 10. septembra 2008. odigrana je utakmica između Francuske i Srbije u kojoj je Francuska bila bolja po statistici a i na kraju to, nažalost, dokazala golovima. U 54. minutu, Tijeri Anri se „izvlači“ po desnoj strani i postiže gol, 1:0 za Francusku. Nakon primljenog gola, umesto Ivana Ergića u igru je ušao Nikola Žigić. Francuska je i dalje napadala a Stojković je sjajno branio na utakmici ali u 64. minutu, Nikolas Aneka je sa nekih 20 metara šutirao i pogodio gol Stojkovića. Rezultat smanjuje Bane Ivanović u 76. minutu kada je posle kornera sjajno udario loptu glavom.

SRBIJA 1:1 FRANCUSKA

U „paklenoj“ atmosferi na „Marakani“ pred prepunim stadionom, odigrana je utakmica u kojoj je bio ulog veliki, Srbija je imala četiri boda više od Francuske i pobeda na ovoj utakmici Srbiji bi obezbedila direktan plasman na Svetsko prvenstvo. Utakmicu je otvorio Gojko Kačar solidnim udarcem, nakon toga Nikola Žigić ulazi u šesnaesterac Francuske i golman Ljoris ga je rukom sapleo i sudija Roberto Roseti nije imao drugog izbora nego da pokaže na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Nenad Milijaš i postigao gol! U 30. minutu, Francuska izjednačuje rezultat na 1:1 – šutirao je Nikolas Anelka sa nekih 20 metara, Stojković odbranio, ali lopta se od njega odbila do Tijerija Anrija koji je loptu ubacio u mrežu.

Srbija je na kraju tih kvalifikacija završila na prvom mestu grupe 7.

Biće interesantno da vidimo, koliko se toga promenilo u reprezentaciji Srbije i Francuske.