Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Mančester siti u gostima sa 3:2 (3:0) u meču treće runde FA kupa na stadionu “Etihad”.

‘Crveni đavoli’ su na poluvremenu vodili 3:0 golovima Runija (dva) i Velbeka, a domaći su od 12. minuta igrali bez isključenog Kompanija.

Međutim, Siti je pogocima Kolarova i Aguera učinio meč neizvesnim, ali za više od toga nije imao snage, pa se tim Aleksa Fergusona donekle revanširao gradskom rivalu za katastrofu u Premijer ligi (6:1).

Iako je delovalo da je Siti bolje počeo meč, ekipa Aleksa Fergusona stigla je do vođstva u 10. minute. Gigs je dodao do Runija, koji je poslao loptu na stranu do Valensije i nastavio da trči napred. Ekvadorac je centrirao, a Runi je glavom poslao loptu u gol pored nemoćnog Pantilimona.

Dva minuta kasnije štoper Sitija Vensan Kompani isključen je zbog starta dvema nogama nad Nanijem i bilo je jasno da stvari idu na Junajtedovu vodenicu.

U 31. minutu Evra je centrirao sa leve strane, Leskot je nedovoljno dobro intervenisao, a Velbek je sjajnim volejom postigao gol.

Devet minuta kasnije Kolarov je oborio Velbeka u kaznenom prostoru, Pantilimon je odbranio Runijev penal, ali nije imao sreće jer se lopta odbila do Runija koji glavom postiže gol.

U finišu prvog dela igre Velbek je propustio fantastičnu šansu, a početkom drugog poluvremena Siti se vraća u igru – Aleksandar Kolarov je savršeno izveo slobodni udarac iskosa sa desne strane, pa Lindegardu nije pomogla ni parada koju je napravio.

U 64. minutu domaći tim postiže novi pogodak. Pol Skols, koji se vratio iz penzije, ušao je u igru u 60. minutu umesto Nanija i izgubio je loptu na levoj strani na 20-ak metara od svog gola.

Milner centrira do Aguera, čiji šut Lindegard ne uspeva da ukroti, a Argentinac natrčava na odbitak i šalje loptu u gol. Loše je reagovao Smoling, koji nije ‘pokrio’ Aguera, pa je Argentinac dao 17. gol ove sezone.

Junajted se potom povukao, držao je konce igre na sredini terena, ali nije insistirao na napadu. Siti nije mnogo imao loptu u nogama i do kraja je imao još dve izgledne prilike za izjednačenje.

U 82. minutu ‘Građani’ su tražili penal nakon centaršuta Kolarova i navodnog igranja rukom Džonsa, ali sudija Kris Foj ostao je nem. U trećem minutu nadoknade Kolarov je izveo novi slobodni udarac, Lindegard nije baš sigurno izboksovao loptu, ali niko od fudbalera Sitija nije bio na pravom mestu da je sprovede u gol.

Ostalo je 3:2 i Mančester junajted plasirao se u šesnaestinu finala FA kupa.