Iako je Čelsi najavio da želi pobedama da završi sezonu, i po svaku cenu sačuva drugu poziciju ispred Arsenala, fudbaleri londonskog kluba su na svom „Stamford Bridžu“ odigrali nerešeno 2:2 sa Njukaslom u 37. kolu Premijer lige. Bod „svrakama“ doneo je Stiven Tejlor pogotkom u 93. minutu, a vodeći gol za „plavce“ bio je delo Branislava Ivanovića na samom startu meča.

Čelsi koji je obezbedio učešće u Ligi šampiona naredne sezone, uprkos remiju ostao je na drugom mestu sa četiri boda ispred Arsenala, koji nešto kasnije dočekuje Aston Vilu. Sa druge strane Njukasl je na 12. poziciji sa 45 poena. Do kraja je ostalo da se odigra još jedno kolo u kome će Čelsi gostovati na „Gudison Parku“ ekipi Evertona.

Samo što je počeo susret, u strelce se upisao Branislav Ivanović. Posle centaršuta Lamparda sa leve strane, u petercu je prvo Fernando Tores loptu krznuo glavom, da bi ona potom pala na koleno srpskom reprezentativcu i završila u mreži. Ovo je našem internacionalcu bio četvrti pogodak u prvenstvu.

U desetom minutu viđeno je izjednačenje. Slobodan udarac po sredini sa dvadesetak metara izveo je Rajan Tejlor, da bi lopta na putu ka golu pogodila Gutiereza u leđa, promenila pravac i odsela u gol. Petr Čeh je bio na krivoj nozi i nije mogao da spreči izjednačenje.

U drugom poluvremenu nije bilo golova do same završnice meča, a onda su viđena dva, po jedan na obe strane. Novo vođstvo domaćinu doneo je iskusni brazilski štoper Aleks, koji je glavom savladao Timotija Krula posle centaršuta Lamparda. I onda kada se činilo da će „plavci“ proslaviti novi trijumf, usledio je hladan tuš. Lualua je izveo korner, da bi loptu posle gužve, na kraju u mrežu glavom ubacio Stiven Tejlor.

Izvor: Sportal