Fudbaleri Juventusa pobedili su u 13. kolu Serije A ekipu Đenove sa 2:0. Strelci su bili Miloš Krasić i domaći igrač Eduardo koji je zatresao sopstvenu mrežu.

Milos Krasic, Juve

Kao što se moglo pretpostaviti, Juventus je od početka meča nametnuo svoju igru više nego slabim domaćinima, koji iz kola u kolo igraju sve lošije.

Juventus je poveo u 17. minutu čudnim auto-golom. Šut Klaudija Markisija sa 15 metara pogodio je stativu, lopta se potom odbila od glave golmana Eduarda i otkotrljala se u mrežu.

Brzi auto-gol je još više skrhao Đenovu, a onda je na scenu stupio povratnik na teren Miloš Krasić. Reprezentativac Srbije se sjurio ka kaznenom prostoru pokraj Domenika Krišita, koji nije mogao da ga zaustavi. Zatim je pogledao kako je postavljen golman Eduardo i raspalio je po lopti u svom stilu za 2:0.

Odmah posle gola Krasić je zaradio i žuti karton ali je svoju misiju ispunio a to je da donese crno-belima nova tri boda.

U nastavku susreta Luiđi del Neri nije želeo da forsira plavokosog igrača Juventusa, te je Krasića u 61. minutu zamenio Sisoko. Najbolju priliku za pogodak fudbaleri Đenove propustili su u 83. minutu kada je rezervista Husin Kardža pogodio prečku.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja tako da je Juve sa tri nova boda dospeo do treće pozicije.