Fudbaleri Fiorentine su izgubili od Lacija posle preokreta rezultatom 2:1 u premijernoj utakmici 3. kola Serije A.

Adem Ljajic u dresu Fjorentine

„Viola“ je u Firenci jurila prvu pobedu u sezoni i posle prvih dvadesetak minuta je bila na pravom putu. Tečna igra na sredini terena, prodori po boku i udarci Ljajića su poslužili da se brzo preuzme kontrola, a nagrada je stigla u 19. minutu posle prekršaja De Silvestrija nad Ćerćijem u kaznenom prostoru. Siguran sa „bele tačke“ bio je Adem Ljajić.

Lacio je pokušao odmah da odgovori brzom kontrom, koja je samo dodatno podigla tempo veoma zanimljivog poluvremena. Šanse su se smenjivale na obe strane, a onda je Ledezma uz pomoć Paskvala prevario Freja za 1:1.

Bivši tim trenera Fiorentine Siniše Mihajlovića je preokret kompletirao u 67. minutu preko rezerviste Kozaka, koji je iskoristio grešku Freja i gurnuo loptu u mrežu.

U drugom meču dana Milan dočekuje Kataniju.