Fudbaleri Mančester junajteda odneli su pobedu nad Totenhemom (2:0) u poslednjem meču subotnjeg programa desetog kola Premijer lige, a „pevce“ je na isteku pola sata igre načeo kapiten Nemanja Vidić, da bi konačan rezultat postavio Nani u 84. minutu igre.

Nemanja Vidic, Unajted

Već nakon 120 sekundi igre Sung Đi Park je pogodio stativu, da bi mu se na drugoj strani revanširao Rafael Van der Vart koji je sa 25 metara zatresao prečku.

Okviri gola su se smirili, kao i strasti na terenu, a iako je Totenhem držao loptu u posedu, Junajted je došao u vođstvo nakon isteka pola sata igre.

Nani je izveo slobodan udarac, a najviši u skoku bio je Nemanja Vidić – 1:0.

Modrić, Bejl i Pavljučenko su u nekoliko navrata ugrozili Van der Sara, ali bez uspeha, da bi kazna za promašaje stigla u 84. minutu nakon bizarnog gola Nanija.

Portugalac je uleteo u šesnaesterac i pao, tražeći penal, sudija Mark Klatenburg nije ništa svirao, a golman Gomeš je neshvatljivo spustio loptu kao da se radi o prekršaju. Nani je iskoristio poklon zatresavši mrežu, pomoćni sudija je digao zastavu i poništio gol, ali Klatenburg nije uvažio njegovu odluku – 2:0.

Do kraja meča Nani je još jednom bio blizu pogotka, ali njegov udarac sa distance okrznuo je prečku nesrećnog Brazilca na golu Totenhema.