Nikola Žigić doveo je Birmingem u vođstvo na gostovanju Arsenalu, ali su „tobdžije“ uspele da preokrenu rezultat i na kraju trijumfuju sa 2:1.

Nikola Zigic gol, Arsenal-Birmingem

Žigić je u 33. minutu igre nadvisio Johana Đurua i preciznim udarcem glavom savladao golmana Arsenala koji je dodatno ulepšao pogodak lepom paradom.

Prethodno je poništen gol Sebastijana Skvilaćija koji je bio u ofsajdu, a „tobdžije“ su ipak stigle do izjednačenja pre poluvremena novim sumnjivim penalom nad Maruanom Šamakom.

Siguran realizator bio je Samir Nasri, a na samom startu drugog dela igre Šamak je dodatno iznervirao navijače Birmingema kada je zaobišao Fostera i smestio loptu u praznu mrežu za 2:1.

Domaći fudbaleri držali su loptu u nogama bez ozbiljnijih prilika do kraja susreta, a u nadoknadi vremena supertalentovani Džek Vilšer dobio je crveni karton zbog potpuno nepotrebnog i nesmotrenog starta na Žigiću.

Prvi stručnjak Birmingema se osvrnuo na Žigićev prvenac u Premijer ligi.

Žigić je imao problema da se prilagodi brzini i agresivnosti u Engleskoj, tako da mu nije bilo lako. Danas smo videli koliko je popravio svoju igru i postigao je sjajan pogodak, zaključio je MekLiš.

Novi kiks Junajteda

Kao i nekoliko puta ove sezone, Mančester Junajted je od gotovog napravio veresiju. Već posle pet minuta tim Aleksa Fergusona poveo je posle pet minuta igre, kada je Havijer ’Čičarito’ Ernandes poslao loptu u mrežu nakon što je golman Karson odbranio udarac Nanija iz slobodnog udarca.

Dvadeset minuta kasnije Junajted je izveo sjajnu akciju, pa je Nani posle duplog pasa sa Berbatovom duplirao prednost domaćih.

Činilo se da će ’Đavoli’ lagano privesti meč kraju, a početkom drugog poluvremena srpski reprezentativac Nemanja Vidić pogodio je stativu. Ništa nije nagoveštavalo preokret, ali od 50. do 55. minuta gosti iz Birmingema postižu dva gola.

Prvo je posle Brantovog ’skraćenog kornera’ lopta pogodila nekoliko igrača i završila iz gol-linije, a potom je Van der Sar kardinalno pogrešio – ispustio je loptu posle sporog centaršuta, a Čoi je sa 3m zakucao loptu u gol. Do kraja je Junajted bio bolji, u igru je ušao i Runi, a gosti su pretili uglavnom iz kontri. Ipak, ostalo je 2:2, pa je domaćin zabeležio peti remi u tekućem šampionatu.