Fudbaleri Birmingema pobedili su Vest Hem u gostima sa 1:0 u 26. kolu Premijer lige, a jedini gol na meču dao je srpski napadač Nikola Žigić u 66. minutu. Larson je izveo slobodni udarac sa leve strane, a Žigić je na drugoj stativi bio najviši u skoku i sa 3m smestio loptu u bliži ugao gola Roberta Grina.

Birmingem je tako došao do pete pobede u prvenstvu i pobegao je iz zone ispadanja, sada je na 16. mestu sa 27 bodova, dok je Vest Hem 19. sa 24 boda. Od 17 časova na Stamford bridžu sastaju se Čelsi i Liverpul.

Žigićev gol bio je 42. u ovoj rundi Premijeršipa, čime je oboren prethodni rekord iz sezone 1995/1996.

U prvom poluvremenu ’čekićari’ su bili bolji rival, a najbolje šanse propustili su Obina, Pikion i Nobl, a u završnici prvog dela igre domaći su tražili penal nakon što je lopta udarila Ridžvela u ruku. Ipak, sudija je procenio da namere nije bilo.

Gosti iz Birmingema zaigrali su bolje u drugom poluvremenu, a Žigić je pre gola promašio jednu solidnu priliku. Ipak, srpski reprezentativac iskupio se u 66. minutu i doneo vođstvo svom timu četvrtim ligaškim pogotkom.

U poslednjih 15-ak minuta domaći su vršili pritisak, Foster je blistao na golu, a najbolje šanse nisu realizovali Da Košta i Ba.