Za vikend je odigrano vrlo efikasno 11. kolo holandskog prvenstva, najubedljiviju pobedu ostvario je Groningen koji je sa čak 6 šest golova ponizio nesrećni Fejnord. Već u 45. sekundi Dušan Tadić je golom pokazao gostima iz Roterdama šta ih čeka. Na poluvreme se otišlo sa 3 pogotka u mreži Fejnorda, a isto toliko čekalo ih je i u drugom poluvremenu. Kod poslednjeg gola Tadić je “kumovao“ sjajnom asistencijom.

Ajaks je “odrao“ (ili, možda je bolje reći, očerupao) Rodu u gostima sa 4:0. Miralem Sulejmani nije nastupao za kopljanike zbog povrede, dok je kod domaćina posle dužeg vremena igrao Jagoš Vuković. I tim Filipa Đuričića, Hereven, demolirao je ADO Den Hag takođe sa 4 prema 0. Mladi Srbin upisao je jednu asistenciju. NAC Breda je pobedila Venlo (3:1), Nemanja Gudelj je za pobedničku ekipu odigrao nešto više od jednog sata. De Grafšap Nenada Srećkovića (igrao svih 90 minuta) na svom terenu izgubio je minimalnim rezultatom od Vitesea.