U desetom kolu odigran je jedan od najvećih evropskih derbija – Ajaks – Fejnord. Gosti su u lošoj formi i Ajaks je bio favorit, ali meč je ipak završen nerešenim rezultatom 1:1 (Vertogen 67′- de Vri 61′). Za kopljanike Miralem Sulejmani je igrao 55 minuta, kada je zamenjen. Nije reč o povredi već o umoru, momak koji zaslužuje poziv u A selekciju Srbije odigrao je sve utakmice u dosadašnjem toku sezone. Inače, pre nekoliko dana, Miralem je postao tata, dobio je sina. Čestitamo! 🙂

Hereven Filipa Đuričića ponizio je Utreht sa 4 prema 1 i to na gostujućem terenu, naš internacionalac postigao je treći pogodak za svoju ekipu i bio najbolji pojedinac na terenu. Groningen i Tvente odigrali su 1:1, Dušan Tadić je bio svih 90 minuta na terenu.
De Grafšap je pobedio NAK Bredu 3:1, kod domaćina je Nikola Srećković, odnosno kod gostiju Nemanja Gudelj, odigrao ceo meč. Jagoš Vuković je sa klupe posmatrao poraz Rode od AZ Alkmara (1:0).