BeliOrlovi.rs > Highlights > Ipak je to Brazil, Srbija se u grupi oprostila od Mundijala!

Fudbaleri Srbije završili su učešće na Svetskom prvenstvu u Rusiji već u grupnoj fazi porazom od Brazila sa 2:0 u trećem kolu grupe E.

Orlovi’ su posle startnog trijumfa nad Kostarikom zabeležili dva uzastopna poraza i bilo je jasno da ih je neuspeh protiv Švajcarske mnogo pogodio, pa protiv Brazilaca, osim u dvadesetak minuta na startu drugog poluvremena, nisu bili ni blizu očekivanog nivoa.
Tako su takmičenje završili na trećem mestu grupe sa tri boda, dok će u osminu finala prvoplasirani Brazil sa sedam, odnosno Švajcarci sa dva manje.
Pre trećeg meča postojalo je nekoliko mogućnosti za plasman Srbije dalje, ali je nijedna nije uključivala poraz, pa su Švajcarci i remijem u Nižnjem Novgorodu (2:2 sa Kostarikom) obezbedili drugu poziciju na tabeli.
Oni će igrati protiv Šveđana, dok će Brazilci na megdan poznatim rivalima iz Meksika.

Utakmica u Moskvi počela je očekivanom inicijativom Brazilaca, ali su ih naši reprezentativci iznenadili visokim presingom i onemogućili da igraju svoju igru u prvih 20 minuta. ‘Orlovi’ su odlično parirali favorizovanom rivalu, ali nisu uspevali da se dovoljno konkretno približe golu Alisona Bekera, čak ni iz kornera koji su najavljivani kao najbolje šanse.
Očekivano, u ekipi selektora Titea sve je polazilo od Nejmara i Kutinja, koji su sredinom prvog dela počeli da se razigravaju i prave sve više problema našim igračima.
Nije ih omeo ni rani izlazak povređenog Marsela, koji je već u 10. minutu morao da ustupi mesto Filipeu Luisu zbog povrede, da bi u 25. Vladimir Stojković sjajno intervenisao i spasao svoj gol. Gabrijel Žezus i Nejmar su nekako ugurali loptu do peterca, posle čega je usledio šut zvezde Pari Sen Žermena.
Čuvar mreže Srbije u još nekoliko navrata je odlično reagovao i pratio igru, ali u 36. minutu je i on bio nemoćan.
Neverovatnu loptu je poslao Kutinjo kroz samu sredinu odbrane Srbije, koja je, uprkos pozicionom napadu, očajno reagovala. Dodavanje veziste Barselone prošlo je između Miloša Veljkovića i Aleksandra Kolarova, nju je pokupio Paulinjo koji je utrčao i vrhom kopačke prebacio Stojkovića za 0:1.

Od tog trenutka ‘Orlovi’ nisu uspeli da se oporave od šoka i do kraja prvog poluvremena nije bilo uzbuđenja.
Po povratku sa pauze viđen je period od 15 minuta najbolje igre Srbije, tokom kojeg smo imali nekoliko prilika, od kojih su one Mitrovića i Sergeja Milinković-Savića bile najbolje. Međutim, u tim trenucima nisu naši igrači uspevali da upute pravi udarac ka golu rivala i hladan tuš je usledio ekspresno.
Gotovo ni iz čega je Brazil stigao do drugog pogotka, nakon što je Nejmar izborio korner sjajnim driblinzima u 68. minutu. Isti igrač je izveo udarac iz ugla na prvu stativu, tamo je najviši u skoku bio Tijago Silva i glavom zakucao loptu u mrežu.
Od tog trenutka igra selekcije koju vodi Mladen Krstajić potpuno se raspala – povećao se razmak između linija, Brazil je imao nekoliko perioda od po dva-tri minuta tokom kojih je držao loptu i rutinski priveo meč kraju.
Mogli su Titeovi igrači da još koji put zatresu mrežu Srbije, ali je na golu sjajan bio Vladimir Stojković koji nije uspeo da spreči da se Srbija oprosti već posle grupne faze.