Fudbaler Čelsija Branislav Ivanović postigao je dva gola u pobedi Čelsija nad Spartakom, donevši svom timu i četvrti trijumf u Ligi šampiona.
Branislav Ivanovic dvostruki strelac za Celsi, Liga Sampiona, 2010

Mnogi ljubitelji fudbala skloni teorijama zavere, verovali su da će neki drugi faktori uticati večeras na to da Čelsi ne pobedi Spartak na Stamford bridžu. Takve teorije su možda i dobijale na snazi na kraju prvog poluvremena, koje je završeno bez golova, ali su „plavci“, tačnije Nikolas Anjelka potvrdili u nastavku da se fudbal ipak igra zbog bodova i navijača.

Anjelka i Drogba su postigli po gol ali epitet junaka utakmice mogao bi ipak da ponese Branislav Ivanović.

Reprezentativac Srbije postigao je večeras dva gola i to jedan glavom posle centaršuta iz slobodnog udarca i drugi iznenadnim šutem nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju ,i doneo četvrtu pobedu svom timu u LŠ, a gostima nove glavobolje, posebno nakon što su još i čuli rezultat utakmice Žilina – Olimpik.

Fudbaleri Olimpika odigrali su sigurno najbolju partiju od početka nove sezone protiv Žiline. Šta se za poslednjih nekoliko dana promenilo u glavama Žinjaka, Hajncea ili Luča Gonzalesa nije poznato, ali oni su održali fudbalski čas anemičnoj, uplašenoj, kasnije i deprimiranoj Žilini.

Slovaci su svojim izdanjem inspirisali kritičare Lige šampiona da po ko zna koji put apeluju na UEFA da napravi novi model po kojem bi u takmičenju igrali samo najjači timovi Evrope.

Podaci da je Olimpik u prvom poluvremenu imao 13 šuteva ka golu Žiline, naspram samo tri na drugoj strani, te da je posed lopte bio 61:39 u korist Francuza najbolje je odslikao odnos snaga na terenu.
U drugom poluvremenu su se ponovo gledale „viktorije“, što je nateralo gledaoce da pola sata pre kraja meča već lagano odlaze kućama.