Branislav Ivanović je bio naš jedini akter u utakmici Superkupa Evrope, ali u istoj nije uspeo da dođe do titule namenjene pobedniku ovog meča. Njegov Čelzi je bio nadomak trofeja, ali je u nadkonadi vremena drugog produžetka Martinez, igrač Bajerna, postigao izjednačujući pogodak za penale u kojima je Nemački tim bio bolji.

BayernMunchen-BeliOrlovi.rs

Čelzi i Bajern ovu sezonu počinju sa novim trenerima (Murinjo i Gvardiola), a prvi trofej u svom novom klubu na internacionalnoj sceni osvojio je Španac. Bajern jeste bio dominantan u ovom meču, to je uostalom i igra koju forsira Gvardiola, ali je Čelzi svoje šanse bolje realizovao.

Čelzi je svoju prvu ozbiljniju šansu, u 8. minutu, na utakmici krunisao golom, a egzekutor je bio niko drugi do Fernando Tores. Nastavio je Bajern sa napadima, ali bez uspeha, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 1:0 za Čelzi.

Chelsea-BeliOrlovi.rs

Bajern je u nastavku meča uradio upravo isto što i Čelzi na startu meča. Svoju prvu ozbiljniju šansu u 2. minutu nastavka Riberi je pretvorio u gol i poravnao rezultat. U 85. minutu fudbaler Čelzija Ramirez dobija svoj drugi žuti karton i tako svojim saigračima otežava posao u preostalom delu utakmice. Do kraja regularnog dela utakmice Čelzi je izdržao nalete Bajerna, pa se tako otišlo u produžetke.

Ponovo na startu produžetaka, tačnije prvog produžetka, navijači Čelzija su mogli da se raduju novom vođstvu svog tima. Hazard je bio strelac gola. Do kraja prvog rodužetka Bajern je pokušavao, ali je Čelzi, naročito golman Čeh, sprečavao Nemce da postignu izjednačujući pogodak.

U drugom produžetku je viđeno puno prilika, ali se na gol čekalo sve do nadoknade vremena. Svi su pomislili Murinjo je uspeo sa deset igrača na terenu da dođe do novog trofeja, ali je Martinez imao nešto protiv toga i pogotkom u 121. minutu poravnao rezultat. To je značilo da nas čekaju penali.

Branislav Ivanovic- BeliOrlovi.rs

Mrežu Čeha pogađali su Alaba, Kros, Lam, Riberi, a Nojera su sa druge strane savladali Luiz, Oskar, Lampard i Kol. Zadnju seriju otvorio je Šaćiri golom, a Nojer je sprečio Lukakua da postigne gol što je značilo da će trofej otići u vitrine Bavarskog kluba.

Ne tako slavan početak sezone za Ivanovića i Čelzi, ali smo sigurni da će u nastavku iste „Plavci“ iz Londona podizati formu i osvojiti neku od titula za koje će se boriti u narednom periodu.