Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u preijateljskoj utakmici u Seulu od Južne Koreje sa 2:1. Golove za domaći tim postigli su Park Ču-Jong u 14. i Kim Jong-Kvon u 54. minutu, dok je jedini strelac za naš tim bio Radosav Petrović tri minuta pre kraja.

Zoran Tosic, Juzna Koreja - Srbija 2-1, Seul, 2011

Selekcija Srbije odigrala je slab meč u kombinovanom sastavu, a priliku da poboljša utisak Srbija će imati već za četiri dana kada u Melburnu igra protiv Australije.

Nakon ovog duela naš nacionalni tim putuje u Melburn gde za četiri dana igra utakmicu protiv Australije.Selektor Srbije Vladimir Petrović poveo je na put kombinovani tim, ali će reprezentaciju ipak predvoditi kapiten Dejan Stanković

Fudbaleru milanskog Intera ovo je 97. nastup za nacionalni tim, azanimljivo je da je pre 13 godina debitovao upravo protiv Južne Koreje postigavši dva gola.

Već u prvom minutu domaćin je imao dobru šansu posle brze akcije sa desne strane, a nakon nekoliko minuta igre na sredini terena domaćin je poveo u 14. minutu golom kapitena Parka Ču-Jonga, nakon centaršuta sa leve strane.

Odličnu priliku za izjednačenje Srbija je imala u 20. minutu. Centrirao je Tošić sa leve strane, Mirić je šutirao glavom, a golman domaćina je uz puno problema odbranio. Lopta se ipak odbila do Despotovića koji je natrčao i šutirao, golman Koreje ponovo je zakačio loptu, a ona se od prečke obila u polje.

I u nastavku prvog dela igralo se uglavnom između dva kaznena prostora, a u 34. minutu Radosav Petrović umalo je postigao gol sa pola terena. Fudbaler Partizana povukao je kontru, odlučio se da pokuša da iznenadi golmana Koreje iako je imao još tri saigrača u veoma dobroj poziciji, i malo je falilo da lopta završi u golu. Golman domaćine bio je potpuno zbunjen, sapleo se i pao je u gol, a lopta je na nesreću naše selekcija pogodila stativu.

Pet minuta kasnije Li Kun je imao stoprocentnu priliku da duplira prednost domaćina, izašao je sam ispred Šaranova, ali je golman OFK Beograda odlično reagovao. Minut kasnije Južna Koreja imala je još jednu polupriliku, ali je njihov pokušaj sa leve strane završio iznad gola Srbije, pa je posle 45 minuta ostalo 1:0.

Drugo poluvreme počelo je slično kao i prvo. Domaćin je krenuo znatno bolje i u 54. minutu je zasluženo duplirao prednost. Akcija je išla po desnoj strani, iskusni fudbaler Seltika Ča Du-Ri odlično je prošao i poslao perfektnu loptu na drugu stativu gde je neometan bio Kim Jong-Kvon.

U nastavku utakmice oba selektora izvršila su po nekoliko promena, a na terenu nije viđeno ništa preterano zanimljivo. Južna Koreja je i dalje igrala veoma borbeno i sa puno trčanja, a onda je u 87. minutu Radosav Petrović postigao fantastičan gol. Nakon solo prodora Tošića, odbrana domaćina nije uspela dobro da reaguje, lopta se odbila do Petrovića koji je prelepim udarcem plasirao u gornji desni ugao golmana Koreje za 2:1.

To je ipak bilo sve od naše selekcije, pošto je do kraja rezultat ostao nepromenjen i Koreja je zabeležila pobedu.