U Italiji su proteklog vikenda  na programu bile utakmice 19. kola Serie A.
Najzapaženiji srpski fudbaler bio je Boško Janković koji je postigao pogodak za Đenovu, ali je njegov tim ipak poražen u Palermu sa 5:3.

Kako smo rekli, Jankovićev gol nije previše uticao na rasplet utakmice, već je samo ublažio poraz Đenovljana.
Pored Jankovića, nastupe za svoje klubove zabeležili su i Nenad Tomović koji je odgrao svih 90 minuta u remiju Lećea i Kijeva (2:2), te zaradio i žuti karton. Adem Ljajić je za Fiorentinu igrao do 68. minuta, a Matija nastić svih 90. u utakmici protiv Kaljarija koja je odigrana bez golova. Na terenu nije bilo Nikole Gulana (Fiorentina) i Vlade Avramova (Kaljari).

Dušan Basta je odigrao celu utakmicu za Udineze u pobedi nad Katanijom, i zaradio i žuti karton.
Nenad Krstičić je do 69. minuta igrao za Sampdoriju koja je remizirala (1:1) protiv Livorna, a u remiju Ćitadele i Torina (takođe 1:1) celu utakmicu je odigrao i Alen Stevanović.
Dejan Stanković nije učestvovao u pobedi Intera nad Laciom 3:1, kao i Miloš Krasić u pobedi Juvenutusa nad Atalantom 0:2.

Beli Orlovi(M. Petkovic, foto: calco)