Ove subote odigrano je deveto kolo Jelen Superlige, a favoriti su zabeležili pobede.Partizan i dalje na dva boda prednosti nad Crvenom Zvezdom.

Šampion je slavio u Ivanjici protiv Javora, rezultatom 0:2.Rutinskom igrom crno-beli su upisali nova tri boda i pregrmeli jedno teško gostovanje.Strelci su bili mmladi Marković i prekaljeni, bivši reprezentativac, Zvonimir Vukić.

Crvena Zvezda je nasvom terenu slavila protiv ekipe Novog Pazara.Pred oko 13 000 gledalaca crveno-beli su slavili sa 3:1, a strelci su bili probuđeni Andrija Kaluđerović i iz kola u kolo sve bolji Evandro, koji je postigao dva gola, jedini strelac za Novi Pazar bio je Miloš Bogunović.

Smederevo je na svom terenu zabeležilo poraz protov jagodine koja igra u sjajnoj formi.Smederevci su poveli pogotkom Živkovića, međutim jagodinci se nisu predavali i uspeli su da preokrenu meč golovima Đenića i Stojanovića.

Još jedan poraz domaćina desio se u čačku, gde je domaći Borac poražen os Slobode rezultatom 1:2, tako su užičani posle neplaniranog poraza kod kuće u prošlom kolu nastavili pobednički niz.Kovačević je Slobodi doneo prednost, da bi je Da Silva udvostručio u 21.minutu, konačan rezultat postavio je još jedan Brazilac, ali u redovima domaćina Alveš.

BSK iz Borče je nastavio niz od pet mečeva bez poraza, ovoga puta je na svom terenu savladao OFK Beograd rezultatom 1:0.Jedini strelac na meču bio je Radunović u 47.minutu.

Meč sa najviše golova bio je u Kragujevcu, gde je još neporaženi Radnički savladao Metalac rezultatom 3:2.Sve je počelo u 2.minutu golom Kostića kada su poveli domaći, međutim izjednačenje je usledilo već u 4.minutu, a gol je postigao Svojić.U nastavku meča Spalević ponovo dovodi do prednosti, da bi Svojić opet izjednačio rezultat.Konačan rezultat postavio je samo par minuta posle izjednačenja Spalević svojim drugim golom.

U vojvođanskom derbiju Vovodina je na svom „Karađorđu“ slavila protiv Hajduka iz Kule ubedljivim rezultatom 4:0.Strelci na ovom meču bili su Medojević, Merebašvili, Škuletić i Stevanović.

Jednini meč bez pobednika odigrali su u Subotici Spartak Zlatobor voda i Rad.