U Srbiji je ovog vikenda odigrano deseto kolo Jelen SuperLige.Partizan je zabeležio pobednu dok su pratioci Crvena Zvezda i Sloboda u Užicu odigrali nerešeno, a i u vojvođanskom derbiju, između Vovodine i Spartaka, završeno je bez pobednika.

Partizan je na svom terenu savladao Smederevo rezultatom 3:1, a još jednom je crno-bele do pobede predvodio Zvonimir Vukić koji je načeo goste, ostale golove za Partizan postigli su mladi reprezentativci Marko Šćepović i sjajni Lazar marković, koji se iz kola u kolo potvrđuje kao novi dijamant srpskog fudbala.Jedini gol za Smederevo postigao je Bojatović.

U derbiju kola, odigranom u Užicu, Sloboda i Crvena Zvezda odigrali su nerešeno 1:1.U izuzetno tvrdoj utakmici crveno-beli su bolje krenuli ali nisu uspeli da u prvom delu igre materijalizuju svoju nadmoć.U drugom delu domaći su se oslobodili pritiska i zapretili nekoliko puta, ali je Bajković čuvao egal beograđanima sve do 72.minuta kada je Kasalica sjajnim volej udarcem savladao nemoćnog Bajkovića.Nakon primljenog gola igrači Crvene Zvezde su zaigrali ofanzivnije ali su uspeli samo da izjednače rezultat, konačnih 1:1 postavio je prelepim pogotkom Borha u 86.minutu.

Novosađani su na „Karađorđu“ mogli da prate još jedan derbi kola, sastali su se Vojvodina i Spartak Zlatibor voda, a konačan rezultat bio je 1:1.U interesantnom i dinamičnom meču prvi su do gola došli domači igrači preko Merebašvilija iz jedanaesterca, da bi konačan rezultat nekoliko minuta prek kraja postavio Torbica golim sa ivice šesnaesterca.

Rad je na svom terenu poražen od Javora zeultatom 0:1, a jedini gol na meču postigao je Obijora Odita u nadoknadi meča, i tako Ivanjčanima doneo tri važna boda.

OFK Beograd je u izuzetno interesantnom meču savladao Borac iz Čačka rezultatom 2:0, a na meču smo videli i veliki broj prilika i jedan odbranjeni penal golmana domaćih Lukača.Strelci za „romatičare“ bili su Nikolić iz penala i Pavlović.

Jagodina je na svom terenu nastavila dobru seriju i rutinski savladala BSK Borču rezultatom 2:0, a još jednom je golom svoj kvalitet potvrdio Ognjen Mudrinski, koji igra u sjajnoj formi, drugi pogodak za „ćurane“ delo je Stojanovića.

Dva meča su završena bez pogodaka i to u Novom Pazaru gde je Radnički 1923  idalje neporažen, i u Kuli gde je Hajduk odirao bez golova protiv Metalca.