U četrnaestom kolu domaćeg šampionata Partizan je naneo prvi poraz Radničkom i ubedljivom partijom potvrdio da je za sada neprikosnoven u Srbiji. Crvena Zvezda se mučila protiv Rada i do pobede došla golom Kaluđerovića u 93.minutu. Do pobede su u ovom kolu došli i Sloboda, OFK Beograd, Spartak, Smederevo, Vojvodina i Metalac kome je to prvi trijumf ove sezone.

Sampion Srbije, Partizan, je na svom stadionu igrao protiv do sada neporažene ekipe Radničkog, međutim to nije uplašilo igrače Partizana te su veoma lako i rutisnki savladali Kragijevčane rezultatom 3:0. Golove na ovom meču su postigli Zvonimir Vukić, koji igra u sjajnoj formi, a strelci su bili i štoperi Partizana Anderson i Ivanov.

Crvena Zvezda je gosovala ekipi Rada i posle turbulentne nedelje u i van prvog tima došla do izuzetno važna tri boda, rezultat je bio 2:1 za Zvezdu. Crveno-beli su na poluvremenu imali gol zaostatka, a strelac za „građevinare“ bio je Rogač. Međutim ne unedljivom igrom već više srećom i upornošću izabranici Roberta Prosinečkog došli su do pobede. Golove su postiglu Evadnro i Kaluđerović u nadoknadi vremena.

Vojvodina je na svom terenu dočekala Borac i slavila rezultatom 3:1, čime je napravila sjajnu uverdiru za derbi poslednjeg kola jesenjeg dela šampionata koji se igra sledećeg vikenda, kada „lale“ igraju protiv Crvene Zvezde na „Marakani“. Strelci za Vojvodinu bili su Brana Ilić koji je postigao dva pogotka i Bojović, dpk je jedini gol za goste delo Radivojevića.

Javor je na svom terenu dočekao Smederevo i doživeo poraz, reultat je bio 0:1. Jedini strelac na meču bio je Milosavljević.

Novu pobedu na svom terenu zabeležio je Spartak, koji je u Subotici savladao BSK rezultatom 1:0. Gol na ovom meču postigao je momak koji je nekada bio i u reprezentaciji Marko Mirić.

Hajduk je na svom terenu, i pored toga što su vodili na poluvremenu, izgubio do Slobode rezultatom 1:2. Golove na ovom meču postigli su Paunović za Hajduk, te Jovanović i Pauljević za Slobodu, ali su obojica igrači Hajduka. Ova dva autogola možda i ne bi bila mnogo čudna da igrači Hajduka nisu sami sebi oduzeli bodove u poslednjih 5 minuta meča.

Do prve pobede u ovom šampionatu došao je i Metalac koji je u Jagodini slavio rezultatom 2:0. Golove za Metalac postigli su Svojić i Simović.

OFK Beograd je na svom terenu slavio protiv Novg Pazara i to ubedljivo 3:0. Strelci za „romantičare“ bili su OSmanagić koji je postigao dva gola i Popović.