U sedmom kolu Jelen Superlige svakako najveće iznenađenje jeste nerešen razultat, 1:1, između Crvene Zvezde i Radničkog 1923.Strelac za Zvezdu bio je mladi reprezentativac Darko Lazović, međutim to nije bilo dovoljno za pobedu, jer je Živadinović u 92.minutu doneo izjednačenje „Crvenim đavolima“.

U derbiju kola, odigranom u Novom Sadu,pred oko 10 000 gledalaca, Partizan je golovima, takođe izabranika Aleksandra Jankovića, savlado Vojvodinu sa 2:1. Golove za Partizan postigli su supertalentovani Lazar Marković u 2. minutu i Marko Šćepović u 20. minutu, dok je poraz Vojvodine ublažio Milan Bojović u 70. minutu igre.

U prvom meču današnjeg programa, Rad je na Banjici savladao Hajduk iz Kule rezultatom 3:0. Na ovom meču smo mogli videti razlog zbog čega je Vladimir Petrović u nacionalni tim pozvao Luku Milivojevića.Ovaj sjajni igrač još jednom je potvrdio svoj kvalitet u 55. minutu igre, kada je sa nekih 20-ak metara postigao sjajan pogodak i doveo „građevinare“ pred osvajanje 3 boda.Trijumf ekipe sa Banjice potvrdio je mladi reprezentativac Nemanja Kojić u 67. minutu,a da Kuljani neće odneti niti jedan bod iz glavnog grada potvrdilo se u 87. minutu kada je tačku na ovaj meč, svojim petim pogotkom u sezoni, stavio Stojiljković.

U Subotici su svoj meč odigrali Spartak Zlatibor voda i Jagodina.Gosti su slavili rezultatom 0:4 i time naneli prvi poraz Spartaku ove sezone.Najbolji pojedinac na meču bio je mladi Mudrinski koji je načeo Subotičane i naterao Otaševića da loptu smesti u sopstvenu mrežu.Još su se u strelce upisali Arsenijević i Stojanović.

U Smederevu je gostovala takođe još jedna ekipa koja nije osetila gorak ukus poraza ove sezone,to je Sloboda Point Sevojno.Užičani su uspeli da opravdaju epitet favorita i slavili su rezultatom 1:2.Strelici na ovom meču su bili Kasalica i Da Silva za Slobodu,tj.Ćeran za Smederevce.

BSK iz Borče je na svom terenu dočekao Novi Pazar i dokopao se jednog boda u samom finišu meča, krajnji rezultat bio je 2:2.Pazarci su golovima Stojičića i Mugoše vodili do 74. minuta, ali su se Borčani golovima Vignjevića i Kajevića vratili u meč i osvojili jedan bod.

Jedini meč bez pogodaka danas su odigrali Borac iz Čačka i Metalac.

Preostali meč sedmog kola igran u nedelju, između Javora i OFK Beograda, završen je bez pobednika rezultatom 0:0.