Nakon svih desavanja protekle nedelje oko reprezentacije Srbije,vracamo se u realnost i komentarisemo desavanja u nacionalnom sampionatu.

Osmo kolo obeležano je pobedama Partizana i Crvene Zvezde i prvim,ali neočekivanim porazom Slobode u Užicu.

Zvezda je sjajnom igrom pobedila Metalac sa 0:5 na gostovanju, a crveno-bele je do trijumfa predvodio Kadu ,koji je postigao dva pogotka,u strelce su se još upisali Kaluđerović,Borha i Vešović.

Partizan je, u jednom od derbija kola, pobedio Spartak na svom terenu rezultatom 2:0.Šamion je rutinski savlado Subotičane, a oba gola delo su Zvonimira Vukića.Prvi je postigao iz penala u 29. minutu, a drugi u 40. minutu igre i time održao prednost Partizana nad Crvenom Zvezdom od dva boda.

Jagodina je na svom terenu zabeležila novu pobedu, i posle Subotice nastavila pobednički niz.U Jagodini je pobeđen Javor rezultatom 1:0, a jedini strelac na meču bio je Stojanović u 69. minutu.

OFK Beograd je na svom terenu savlado Smederevo rezultatom 1:0, a jedini strelac na meču bio je nekadašnji fudbaler Crvene Zvezde Milan Purović u 24. minutu igre.

Sloboda,koja je vratila staro ima i sada ze zvanično zove Sloboda Point Užice, zabeležila je neočekivan poraz u Užicu od ekipe BSK-a rezultatom 0:1, i tako prekinula seriju bez poraza.Jedini strelac na meču bio je Milošević u 22. minutu igre.

Jedini subotnji meč koji je završen bez pobednika jeste duel u Novom Pazaru, između istoimene ekipe i Borca iz Čačka.