Srpski internacionalci Nebojša Pavlović i Dalibor Veselinović doneli su pobedu svom timu na gostovanju Serkl Brižu. Prvo se u strelce upisao Veselinović 21. minutu da bi prednost Kortrijka uvećao Pavlović u 49.minutu. Konačan rezultat meča bio je 2:1 za Kortrijk.

Dalibor Veselinovic

U ostalim mečevima Žerminal je na svom terenu slavio protiv Genka 2:0, dok je Lirs, za koji igra Miloš Marić, odigrao 2:2 protiv Mehelena.

U meču sa najviše golova Sen-Truden je na svom stadionu poražen od Monsa rezultatom 2:3, a Klub Briž je pogotkom Akpale slavio sa 1:0 na gostovanju Vesterlou.

Zulte Varegem,  mladog reprezentativca Luke Milunovića, je na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 sa Lokerenom.

U nedeljnom programu odigrada su dva meča, a niti na jednom nije bilo ni pobednika ni golova.

Anderleht, Milana Jovanovića, je na svom terenu odigrao nerešeno 0:0, dok je identičan rezultat bio i na meču između Standarda iz Liježa i Genta.

Autor: Nikola Mihajlović