Danas je u Belgiji odigrano pet utakmica Jupiter lige.Od naših internacionalaca najzapaženiji je bio Dalibor Veselinović koji je doneo pobedu Kortrijku u meču protiv Mehelena.Inače Veselinović je na pozajmici iz Anderlehta..Za Kortrijk je nastupao i Nebojša Pavlović koji je u 93. minutu dobio žuti karton.

Gent Bojana Jorgačevića deklasirao je na svom terenu ekipu Leuvena rezultatom 6:1.Bojan je bio na golu domaćina čitavog meča.

Lokeren je na gostovanju u Monsu odigrao 3:3,a golman Jugoslav Lazić čitav meč odgledao je sa klupe.

Zulte Varegem, mladog reprezentativca Luke Milunovića,  odigrao je nerešeno 1:1 na gostovanju protiv Vesterloa.Luka je odigrao 83. minuta i za to vreme zabeležio je žuti karton.

U preostalom meču Serkl Briž i Sen Truden odigrali su nerešeno 2:2.