Kadeti Srbije poraženi su u prvom meču grupe A od selekcije Danske sa 3:2. Utakmica je odigrana u Novom Sadu, na stadionu Karađorđe.

Dobro su izabranici Milovana Đorića počeli meč, Ješić je u 31. minutu sjajno izveo slobodan udarac sa 20-tak metara i savladao nemoćnog golmana Danske. Skandinavci su krenuli u još jači pohod ka golu Perića i samo dva minuta kasnije Johanensen poravnjava na 1:1.

Do kraja poluvremena Srbija postiže još jedan pogodak, ali nažalost u svoju mrežu. Fišer je probio po desnoj strani ušao u šesnaesterac, golman Perić istrčao da spreči udarac, tom trenutku Fišer je hteo da uposli kolegu iz tima ali Nastić je u pokušaju da spreči pas šutnuo loptu u sopstvenu mrežu, 2:1 za Dance.
U drugom poluvremenu Ožegović izjednačava rezultat posle odlične akcije i par izblokiranih šuteva. Međutim, Danci su bili uporniji, stvorili više šansi i na kraju zasluženo pobedili. Fišer je pokupio jedan odbitak u šesnaestercu i u 73. minutu pogodio levi ugao Perića.

Sledeći meč kadeti Srbije igraju protiv Francuske u Inđiji, 6. maja.
Izvor:  Žurnal.rs