Belgija – Srbija 3:1 (2:1)

STRELCI: 1:0 – Kabumi u 15, 2:0 – Ofori u 26, 2:1 – Meleg u 32, 3:1 – Karvaljo u 56. minutu. FUDBALSKA hala: „Manjez”. GLEDALACA: 3500. SUDIJA: Roman Golodko (Belorusija). POMOĆNICI: Maksim Anabej i Maksim Vasilevski (obojica Belorusija). ŽUTI KARTONI: Ateba, Karvaljo (Belgija), Popadić, Nastić (Srbija).

BELGIJA: D ‘Hoest, Ateba, Ofori, Musonda, Krou (od 80. De Hegel), Karvaljo, Sise, Kabumi, Hens – Lumanza (od 74. Diuk), Dukatev (od 62. Trosard).

SRBIJA: Stošić (od 58. Latinović), Popadić, Lazić, S. Savić, Nastić, Radaković, Stojanović (od 35. Georgijević), Pavlovski (od 66. Marinković), Meleg, L. Marković (od 58. Ninković), Ožegović.

Treći pehar na turnirima ostao je nedostižan za kadetsku reprezentaciju Srbije (igrači rođeni 1994. godine i mlađi). Belgija je bila bolja u finalu takmičenja u Minsku i Orlićima nanela prvi poraz u Belorusiji. Belgijanci su poveli u 15. minutu, Lumanza je prošao po levoj strani i centrirao, Karvaljo je vratio loptu glavom do Kabumija koji je pogodio mrežu – 1:0. Nisu se izabranici Milovana Đorića još oporavili od prvog gola, kada se mreža naših nada drugi put zatresla. Posle kornera Belgije, golman Stošić i Stefan Savić nisu se sporazumeli u skoku, loše odbijenu lopta na drugoj stativi Ofori je udarcem glavom sproveo u mrežu – 2:0. Srbija je vratila nadu u povoljan ishod šest minuta kasnije. Pavlovski je odlično centrirao, a Meleg iz prve jakim udarcem pogodio mrežu – 2:1. Uoči odlaska na odmor Ožegović je propustio priliku da izjednači rezultat. Kazna je usledila u 56. minutu, Belgijanci su prebacili loptu preko naše odbrane, utrčao je Karvaljo i lobovao golmana Stošića koji je zakasnio u istrčavanju – 3:1. Do kraja susreta Orlići nisu uspeli da ni da ublaže poraz.