Prijavite se kao saradnik sajta BeliOrlovi.rs
Arhiva za kategoriju:

Estonija-Srbija

„Orlovi“: „Razocarani smo“ (video)

Reprezentacija Srbije nije uspela da se revanšira Estoniji za poraz u Beogradu od 3:1.Naš tim je imao vođstvo do 64. minuta, ali je na kraju utakmica završena rezultatom 1:1.

Po snežnom vremenu na stadionu „Le Kok“, Srbija je u 38. minutu povela golom Marka Pantelića, ali je šest minuta pre kraja izjednačio Konstantin Vasiljev iz slobodnog udarca. Srbija je i dalje na deobi drugog mesta u grupi C sa Slovenijom koja je takođe remizirala u gostima sa Severnom Irskom.

Oba tima imaju po osam bodova. Prva je Italija sa 13, dok je Estonija četvrta sa sedam.

Posle meča svi su bili razočarani, jer smo imali pobedu u rukama, ali smo na kraju iz Talina odneli samo bod.

IZVOR: B92 | ČŽ

Estonija – Srbija 1:1, ponisten gol za pobedu Orlova

Utakmica u Estoniji bila je na ivici regularnosti, zbog vremenskih uslova i zaleđenog terena. Ipak na takvom terenu, srpski reprezentativci su postigli gol preko Milijaša, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Ipak, više sreće, Orlovi su imali u 39. minutu kada se u šesnaestercu Estonije najbolje snašao Marko Pantelić i bilo je to 0-1 za Srbiju!
U sudijskoj nadoknadi, Pantelić i Jovanović su bili raspoloženi, ali je odličnu priliku i šut glavom Jovanovića odbranio golman Parejako.

Drugo poluvreme i nešto defanzivnija igra naših reprezentativaca. Jedini raspoloženi za igru na ovom terenu, čini se bio je Marko Pantelić koji je na sve načine pokušao da uposli svoje saigrače, ali ovima nije polazilo za rukom (nogom) da zatresu mrežu protivnika.

Za propuštene prilike Jovanovića  i Tošića, stigla je kazna u 84. minutu.
Slobodan udarac za Estonce, nesiguran Brkić bacio se na loptu, koja mu se nekako izmigoljila iz ruku i na semaforu je stajalo Estonija – Srbija 1:1.

Malo vremena je ostalo za Orlove, i sve se činilo izgubljenim. Tako nije mislio kapiten Srbije, Nemanja Vidić koji je poslao dugu loptu prema Žigiću. Ovaj spustio za Pantelića, koji je u padu zahvatio loptu i ona se otkotrljala u gol Estonije.

Slavlje Orlova je počelo, tri boda iz Estonije idu u Srbiju, ali… Kod nas uvek postoji to ALI.
Pomoćni sudija je nešto (ko zna šta) svirao i gol je poništen.
Uzaludni su bili protesti kapitena Vidića, strelca Pantelića, kao i ostalih reprezentativaca – meč je završen rezultatom 1:1.

Orlovi naredni meč igraju 2. septembra, ali treba napomenuti da ništa nije izgubljeno i da još uvek postoji šansa za kvalifikacije na EP!

Možete vi to Orlovi, samo hrabro! Srbija je uz vas!

M. Petković

Fotogalerija sa utakmice Estonija-Srbija

Pregledajte poništen gol u poslednjim sekundima meca Estonija-Srbija (Video)

Šta vi mislite? Da li je gol bio regularan ili opravdano poništen? Ostavite vaš komentar.

Estonija-Srbija 1:1 – Srbija ispustila pobedu (Video)

Reprezentacija Srbije igrala je samo 1:1 u Talinu protiv Estonije, u petom kvalifikacionom meču za odlazak na Evropsko prvenstvo sledeće godine.

Marko Pantelic golgeter u remiju protiv Estonije u Talinu

Po snežnom vremenu na stadionu „Le Kok“, Srbija je u 38. minutu povela golom Marka Pantelića, ali je šest minuta pre kraja izjednačio Konstantin Vasiljev iz slobodnog udarca.

Srbija je i dalje na deobi drugog mesta u grupi C sa Slovenijom koja je takođe remizirala u gostima sa Severnom Irskom. Oba tima imaju po osam bodova. Prva je Italija sa 13, dok je Estonija četvrta sa sedam.

Gol Marka Pantelica

Već u drugom minutu Milijaš je savladao Pareika, ali je prethodno Tošić, pošto je ukrao loptu, bio u ofsajdu prilikom sjajne akcije i duplog pasa sa Pantelićem.

„Orlovi“ su kontrolisali igru u prvih desetak minuta, a u osmom minutu Ninković je na momenat morao van terena zbog povrede, ali se brzo vratio u igru. Dva minuta kasnije prvi Pantelić je sa dvadesetak metara uputio drugi udarac ka golu domaćina, ali neprecizan, kao i Ivanović nekoliko minuta ranije.

Opsirnije »

Estonija-Srbija live prenos – uživo – direktan live stream

Gledajte direktan prenos utakmice Estonija-Srbija uživo. Reprezentacija Srbije gostuje u Talinu, Estoniji u utorak od 20.30 na stadionu „Le Kok Arene“ u šeštom kolu kvalifikacija za Evropsko Prvenstvo koje će 2012. godine biti odigrano u Poljskoj i Ukrajini. Live streaming video, Watch live football.