Prijavite se kao saradnik sajta BeliOrlovi.rs
Arhiva za kategoriju:

Boško Janković

Jankovic postigao gol, Djenova porazena posle preokreta

Neverovatna utakmica sinoć je viđena u Đenovi, fudbaleri Đenove poveli su sa 2:0 u prvih petnaest minuta ali je Roma kasnije sa četiri gola preokrenula u svoju korist.

Janković postigao gol, Đenova posle 2:0 poražena 2:4

Opsirnije »

Snajperisti Zigic, Jankovic i Lekic

Prošla nedelja je bila praznik za srpski sport (titule u vaterpolu, rukometu i tenisu), a ovog vikenda stižu dobre vesti  iza fudbal  Srbije, pre svih od Nikole Žigića, Boška Jankovića i Dejana Lekića!
Zašto? Pa naravno zbog golova! Krenimo redom!

Opsirnije »

Jankovic dvostruki strelac za Djenovu

U prvoj utakmici nedeljnog programa (12:30) italijanske Serije A, na utakmici koja je odigrana na stadionu Luiđi Ferais, Đenova je savladala Lacio sa 3:2.

Đenova je sjajno ušla u utakmicu, i već u desetom minutu Janković asistira Palasiju koji je na maestralan način postigao gol i Đenova dolazi do prednosti od 1:0. Nakon toga, Alvaro Gonzales sjajnim prodorom dolazi u gol šansu ali njegov udarac odlazi pored gola Đenove.

Nakon nekoliko solidnih prilika za Đenovu, u 25. minutu Boško Janković postiže gol za prednost Đenove od 2:0, Skuli je prošao po strani i centrirao ali Palasijo nije uspeo da udari loptu glavom i nakon toga Boško Janković upućuje udarac i golmanu Lacija je malo falilo da odbrani ali ipak šut je bio prejak i Janković se upisuje u listu strelaca.

Na poluvreme sa otišlo pri rezultatu: Đenova 2:0 Lacio

U drugom poluvremenu, već u 46. minutu, Janković nakon greške Stankevičijusa, koji se okliznuo, sjajno šutira po zemlji i Đenova stiže do prednosti od 3:0.

U 54. minutu sviran je penal za Lacio i Ledesma je precizno šutirao i smanjio prednost Đenove na 3:1.

Kada su svi već mislili da se mreže više neće tresti na ovoj utakmici, u 90. minutu posle sjajnog centaršuta, Klose asistira Alvaru Gonzalezu i on smanjuje na 3:2.

Boško Janković je nastavio da postiže golove a ovom pobedom Đenova se „popela“ na deveto mesto (30 boda) a Lacio je ostao na četvrtom mestu (39 boda).

(Beli Orlovi, Miloš Jovanović)

Saopsten spisak „Orlova“ za predstojece meceve

Radovan Ćurčić saopštio je spisak fudbalera koji će nastupati u prijateljskim mečevima naše reprezentacije protiv Hondurasa i Meksika. Bilo je nagadjanja prethodnih dana koga će sve pozvati, a koga ne, u reprezentaciju za navedene mečeve, a danas je nagadjanjima došao kraj.

Privremeni selektor naše reprezentacije se oslonio na većinu reprezentativaca koji su nastupali u prethodnom ciklusu kvalifikacija. Našli su se i neki novi i povratnici u reprezentaciju. Napokon je potvrdjeno ovim spiskom, da Vladimir Volkov pre svega dobija priliku da zaigra u reprezentaciji i samim tim ukloni svaku dalju dilemu o eventualnom nastupu za reprezentaciju Crne Gore.

Reprezentacija Srbije

Povrtanici u reprezentaciju Srbije su: Vladimir Stojković– već drugu sezonu u Partizanu brani na visokom nivou i zasluženo dobija priliku da ponovo čuva gol naše reprezentacije; Gojko Kačar počeo nakon dolaska Slobodana Rajkovića u HSV da igra na svojoj poziciji u veznom redu, a ne u odbrani i rezultati i njegova igra su na sasvim jednom drugom nivou, onom koji nam je bio ranije poznat; Boško Janković pronalazi napokon ritam posle duge povrede koja je imala veliki uticaju na pad njegove forme; Miralem Sulejmani fudbaler koji iz vikenda u vikend igra sve bolje i to napokon biva nagradjeno! To je potvrdio i ove nedelje golom u ligi šampiona protiv Dinama iz Zagreba.

Golmani: Vladimir Stojković, Željko Brkić, Damir Kahriman.

Odbrana: Branislav Ivanović, Pavle Ninkov, Neven Subotić, Slobodan Rajković, Nenad Tomović, Milan Vilotić, Aleksandar Kolarov i Vladimir Volkov.

Sredina terena: Zdravko Kuzmanović, Gojko Kačar, Radoslav Petrović, Ljubomir Fejsa, Miloš Ninković, Miloš Krasić, Zoran Tošić, Milan Jovanović, i Boško Janković.

Napadači: Nikola Žigić, Miralem Sulejmani i Dragan Mrđa.

Samo da podsetimo da reprezentacija Srbije igra protiv Meksika 11. Novembra u Keretaru, a sa Hondurasom tri dana kasnije u San Pedro Suli.

Nadamo se pre svega da će naši reprezentativci igrati sa puno više motiva nego u prethodnim mečevima, kao i da će selektor pružiti šansu i drugim fudbalerima koji nisu imali priliku da pokažu svoje znanje, a imamo utisak da su je definitivno bili zaslužili.

(Beli Orlovi, D. Jevremović; Foto: Arhiva)

Seria A – Jankovic pogodio, Basti prvi poraz

Sinoć je odigrano nekoliko utakmica osmog kola italijanske Serie A, a mi beležimo pogodak Boška Jankovića i prvi poraz Udinezea našeg Dušana Baste.