Prijavite se kao saradnik sajta BeliOrlovi.rs
Arhiva za kategoriju:

Nenad Miljaš

Milijas ostaje u Engleskoj uz veliko smanjenje plate!

Iako se u jednom trenutku prelaznog roka pominjao odlazak Nenada Milijaša iz Vulverhemptona, sva je prilika da će srpski internacionalac i dalje nastupati za zaj klub.

Milijaš ostaje u Engleskoj

Opsirnije »

Englezi igrali Karling kup, Milijas pogodio

Srpski reprezentativci Nenad Milijaš i Boško Janković postigli golove za svoje klubove.

U Engleskoj se igrala osmina finala Karling kupa, a snage su odmerili dva srpska reprezentativca – Kolarov i Milijaš.

Opsirnije »

Srbi u Engleskoj: Pobeda Vidica, povreda Milijasa, remi Ivanovica

Srpski reprezentativci se prvog dana vikenda i nisu baš naigrali na ostrvu.

Branislav Ivanovic dvostruki strelac za Celsi, Liga Sampiona, 2010Čelzi, našeg Branislava Ivanovića je uspeo da poravna rezultat na gostovanju kod Stouk sitija, ali ne i da preokrene rezultat.
Srpski reprezentativac se zbog preumorenosti od reprezentativnih obaveza nije našao među startnih 11, ali je u 80. minutu zamenio Bosvingu.
Ovim remijem, Čelzi kao da se polako predaje u borbi za titulu ili drugo mesto u ligi. No ipak, prikazana igra nije na nivou londonskih plavaca, posebno ako znamo da već u sredu imaju težak meč protiv Mančester junajteda u okviru Lige šampiona.

Nenad Milijas proslavlja gol

Nenad Milijaš nije imao sreće ovog vikenda, kao ni njegov klub. Na gostovanju kod Njukasla, Vulverhempton je poražen sa 4:1, a naš reprezentativac je igru morao napustati već u 30. minutu zbog povrede. Još uvek nije poznato koliko je ozbiljna Milijaševa povreda, ali se zna da je njegov klub u velikim problemima. Vulverhemptonu predstoji teška borba sa Vest Hemom, Blekpulom i Viganom za opstanak u najjacoj ligi sveta.

Nemanja Vidic slavi gold za Junajted

Ivanović i Milijaš su imali problema sa pobedama i povredama, ali to se ne može reći i za Nemanju Vidića i njegov Mančester junajted.

Lider na tabeli Premijer lige je još jednom na čudesan način došao do pobede. Na poluvremenu utakmice u kojoj je Alex Ferguson počeo da odrađuje suspenziju, Junajted je gubio sa 2-0 od Vest Hema. Ipak, nakon pauze, crveni đavoli su her-trikom Runija i još jednim golom Ćićarita rešili pitanje pobednika.
Treba istaći da je sudija poštedeo našeg reprezentativca drugog žutog kartona, kod vođstva domaćih od 2-0. Vidić je napravio faul nad Demba Baomom, ali mu je na sreću, sudija oprostio, pa je do kraja pomogao svom klubu da dođe do pobede.

Bila je ovo sjajna uvertira Junajteda pred meč sa Čelzijem. Još jednom su pokazali da se znaju vratiti u meč nakon rezultatskog zaostatka, te da se ne plaše plavaca iako su ih oni nedavno porazili u Premijer ligi.

M. Petković

Slavili Vidic i Milijas

U 28. kolu engleske Premijer lige, pobede su zabeležili klubovi naših reprezentativaca, Mančester junajted Nemanje Vidića i Vulverhempton Nenada Milijaša.

Mančester junajted je savladao Vigan u gostima sa 0-4, a Nemanja Vidić je na terenu proveo svih 90 minuta i bio jedan od ključnih igrača, kao i uvek. Pored Vidića u timu „Crvenih đavola“ istakao se i Ćićarito Ernandez sa dva gola. Golove su još postigli i Runi, kao i Fabio kome je to bio prvi gol u dresu Junajteda.

Vulverhempton Nenada Milijaša je na domaćem terenu savladao Blekpul sa 4-0. Srpski reprezentativac je meč proveo na klupi za rezerve.

M. Petković

Ivanovic za pobedu Celsija, Milijas naceo Siti, ali ipak izgubio

Fudbaleri Čelsija ponovo su se mučili u meču sa Blekburnom, ali su se na kraju radovali teško ostvarenom trijumfu u režiji Baneta Ivanovića. Srpski defanzivac je pogodio mrežu Pola Robinsona u 57. minutu, a zatim je i kod drugog gola snažno udario loptu glavom koju je na putu ka mreži skrenuo Nikolas Anelka za konačnih 2:0. Nenad Milijaš je najavio potencijalno iznenađenje u meču između Mančester sitija i Vulverhemtpona, ali uprkos ranom pogotku srpskog veziste, „građani“ su došli do tri boda – 4:3.

Iako je najavio velike promene za duel sa Blekburnom, Karlo Anćeloti je ostao dosledan „velikim“ imenima i ponovo su se u startnoj postavi našli Didije Drogba i Floran Maluda koji su očigledno potpuno van forme.

Ramireš je već u 3. minutu pogodio prečku, ali uprkos obećavajućem startu, igra domaćih fudbalera ponovo je delovala zabrinjavajuće.
Kada je Petr Čeh spasio Blekburn sigurnog pogotka, mnogi su pomislili da će Čelsi nastaviti sa lošim rezultatima, pogotovo kada je Anelka pogodio stativu u finišu prvog poluvremena.