Rišeir Živković mladi fudbaler Groningena, zaigraće za kadetsku reprezentaciju Srbije! Plašili smo se da će i ovaj fudbalski biser zaobići dres naše reprezentacije, ali je zahvaljujući Savi Miloševiću ipak došlo do dogovora da Rišeir zaigra u dresu Srbije!

Rišeir Živković

Opsirnije »

u17: Srpski kadeti treci na turniru u Ukrajini posle pobede nad Turskom

Kadetska reprezentacija Srbije, u17, 2011
Kadetska selekcija Srbije osvojila je treće mesto na prestižnom turniru „Viktor Banjikov“ u Ukrajini pošto je u poslednjoj utakmici savladala selekciju Turske ispod 17 godina (1:0). U najboljoj igri izabranika selektora Nenada Sakića na ovom turniru trenutak odluke dogodio se u 30. minutu, kad je Ivković bio strelac gola posle sjajne i uigrane akcije u kojoj su učestvovali Šakić, Karaklajić i Jakšić

Moglo je da bude i drugačije pošto su turski fudbaleri već u prvom minutu imali sjajnu šansu, Tekin je posle prodora po desnoj strani, asistirao Turgutu koji je, na sreću, sa samo pet metara udaljenosti šutirao pored gola.

Pokušao je i Jakšić u 11. minutu, potom sterlac pobedonosnog gola Ivković, je izlazio sam ispred golmana Dujuma, ali nije bio precizan.

Prvi odgovor selekcije Turske na vođstvo „orlića“ bio je šut Ozdemira iz slobodnog udarca u 33. minutu koji je sjajnomreakcijom zaustavio golman Rajković.

-33.minut slobodan udarac za Tursku, odlicni izvodi Ozdemir, jos bolje brani Rajković.
Najbolja šansa našeg tima viđena je u 55. minutu, Šakić je pogodio stativu…
Do kraja utakmice igralo se veoma borbeno, sa dosta duela… Fudbaleri Turske pokušavali su da izjednače, ali su se naši reprezentativci odbranili i osvojili treće mesto na prtestižnom kadetskom turniru.

Kijev. Stadion: „Viktor Banjikov“. Gledalaca: 300. Sudija: Sergej Skripak (Ukrajina). Pomoćnici: Oleksandr Martišenko (Ukrajina) i Semen Šlončak (Ukrajina). Žuti kartoni: Šakić, Jakšić(Srbija), Karakaš, Antaljali, Godže, B.Ajdin (Turska). Crveni karton: Šakić (Srbija, drugi žuti – 75.minut).
Strelac: 1:0 – Ivković u 30.minutu.
Srbija: Rajković – Jakšić, Jovanović, Krivokuća, Antonov (od 51.Zdjelar) – Kupreški, Šakić, Karaklajić (od 76.Makarić), Živković (od 65.Spremo), Leković – Ivković (od 54.Bajić).
Turska: Dujum – Jildiz (od 35.I.Ajdin), Čoskun, Antaljali, Tekin (od 39.Jilmaz) – Adžun (od 35.N.Ajdin), Ozdemir, Turgut (od 35. B.Ajdin), Jildirim – Godže (od 77.Jener), Karakaš.

Izvor: FSS

U16: Remi Srbije sa Ceškom

Reprezentacija Srbije, 1995 godister, kadeti
Kadetska selekcija Srbije igrala je 1:1 protiv selekcije Ćeške u utakmici 3. kola turnira „Viktor Banjikov“. Ovaj rezultat obezbedio je izabranicima selektora Nenada Sakića da se poslednjeg takmičarskog dana, u nedelju 19. juna, za treće mesto bore protiv kadeta Turske.

Česi su poveli u 12. minutu golom Hasina, da bi konačan rezultat postavio Šakić iz penala u 44. minutu. Obe selekcije su imale još nekoliko šansi za gol, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Izvor: SportskaCentrala

EP (U 17): „Orlici“ osvojili prvi bod

Reprezentacija Srbije, igrači do 17 godina,posle poraza od Danaca u prvom kolu Grupe A (2:3), odigrala je nerešeno – 1:1protiv vršnjaka iz Francuske na Gradskom stadionu u Inđiji. Srpska kadetska reprezentacija sada ima bod iz dva meča i zauzima treće mesto na tabeli Grupe A.

U poslednjoj utakmici u grupi 9. maja, Srbija će protiv Engleske na istom stadionu odlučivati o svojoj sudbini. Timu Milovana Đorića dovoljan je i remi na tom meču za plasman na Svetsko prvenstvo.

U 40. minutu „orlići“ dolaze do pogotka. Maestralan pas Ninkovića sa pola terena po sredini koristi Nikola Mandić, koji uspeva da uamkne pratiocima, pre svega Laporti i smireno loptu smesti u donji desni ugao gola gostiju. Nepun minut nije trajalo vođstvo Srbije, kao na meču sa Dancima. Francuska preko Meitea poravnava rezultat, posle udarca po sredini sa nekih 16-17 metara. Lopta koja je išla po zemlji prošla je ispod nogu Jakšića i Radakovića i prevarila golmana Latinovića.

Opsirnije »

“Bata Djora“: “Kriv sam sto sam neke nase ‘zvezdice’ stavio u tim“!

Selektor kadetske reprezentacije Srbije Milovan Đorić ocenio je da je jučerašnji poraz njegovih izabranika u susretu sa Danskom pokazao da pojedinci nisu zaslužili da se nađu u timu. Iako “orliće“ čekaju još teži rivali, iskusni trener ne gubi nadu u dalji plasman.

Milovan Đorić je ponovio da je pobeda Danaca apsolutno zaslužena. Smatra da su više želeli pobedu, bolje se kretali i to im se na kraju isplatilo. Nekoliko kardinalnih grešaka svojih igrača pripisuje nemogućnosti da se izbore sa psihološkim pritiskom, ali naglašava i da su pojedinci već umislili da su “zvezde“.