Izrael-Srbija 2011

Novi plejmejker „orlova“ bice Adem Ljajic

Fudbalski savez Srbije i najbolji tim u finansijskom smislu nisu profitirali od prijateljskog meča sa Izraelom, ali zato selektor Vladimir Petrović trlja ruke posle pobede nad neugodnim rivalom.

Srbin, Adem Ljajic

Sveža krv i mladost, oličeni pre svih u Ademu Ljajiću, doneli su neophodnu dozu samopouzdanja uoči najvažnijih mečeva kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Ukrajini i Poljskoj 2012. Martovski dueli sa Severnom Irskom i Estonijom daće odgovor na pitanje može li Srbija bar do baraža.

Meč protiv Izraela dao nam je lepu sliku i šansu da se okrenemo budućnosti – sa zadovoljstvom konstatuje Ivan Golac. – Očekuju nas veoma značajne utakmice, sa osveženjima koja su se nametnula u prethodna dva prijateljska duela možemo se nadati kvalitetnim igrama i rezultatima u budućnosti.

Opsirnije »

Pižon veoma zadovoljan pojedincima, ne otkriva imena

Selektor Srbije Vladimir Petrović Pižon bio je zadovoljan igrom svojih izabranika u pobedi nad Izraelom rezultatom 2:0 i nagovestio da bi neki igrači koje je isprobao mogli da postanu standardni članovi „orlova“.

Pizon

„Utakmica je bila izvanredna jer smo pobedili na teškom terenu protiv tehnički jakog rivala. Video sam nekoliko igrača u našoj selekciji, ali neću da otkrivam ko mi se posebno svideo. Video sam da su igračima moja filozofija i zahtevi koje postavljam pred njih sve jasniji“, rekao je Petrović, prenosi „Žurnal“.

On je dodao da je osim igrom, zadovoljan i atmosferom u ekipi.

„Raduje me atmosfera, kako na terenu tako i među igračima. To su dobri pokazatelji pred mečeve sa Estonijom i Severnom Irskom. Naravno, sve sam bliži izboru tima za te mečeve“, rekao je Petrović i dodao da ga „brinu promašaji Dragana Mrđe“.

Zoran Tošić je dodao da je trijumf nad Izraelom veoma važan, jer je ekipa počela da vraća uzdrmano samopouzdanje.

Zoran Tosic proslavlja gol protiv Izraela, Srbija-Izrael 2-0, Tel Aviv

„Odigrali smo dobru utakmicu i pobedom počeli da vraćamo samopouzdanje. Grupa je ista kao i u prethodnim kvalifikacijama, kad smo pobeđivali sve rivale, bili neumoljivi i u prijateljskim utakmicama. Onda je došlo Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi kad nas gol nije hteo, kad nije bilo sreće i kad upravo samopouzdanje počelo da pada. Dve poslednje pobede najbolji su način da ponovo verujemo u sebe“, rekao je Tošić.

Izvor: BlicSport

Srbija se naigrala u Tel Avivu

Danas su odigrana dva meča Izrael – Srbija i oba puta su bili uspešniji gosti.
Mlada reprezentacija je savladala svoje vršnjake sa 0-1, a A selekcija je dobila meč protiv Izraela sa 0-2.

Kakav dan za srpski fudbal! Fudbaleri Srbije su najavljivali da će ovim utakmicama vratiti pouzdanje navijačima i to su i uradili.

Lep dan započeo je utakmicom mlađih selekcija i na tom meču se najbolje snašao Stefan Šćepović u 69. minutu i to je bio rezultat meča.

Završnica dana i „šlag na tortu“ ostavljen je A selekcijama Izraela i Srbije, a više umeća opet su imali gosti. Selektor Petrović je dao priliku skoro svim igračima i to je urodilo dobre odbrane, pasove i na kraju i golove.
Prvi gol postigao je Zoran Tošić u 23. minutu na asistenciju Ivanovića sa desne strane. Tošić je, našavši se u srcu kaznenog prostora, lako savladao golmana Auta.

Drugi gol je delo Veseljka Trivunovića, koji je sa dvadesetak metara preciznim šutom pogodio levi gornji ugao protivničkog gola. Igrao se 77. minut.

Šanse pred kraj utakmice da povećaju rezultat, imali su i Pantelić i Ljajić, ali sreća nije bila na njihovoj strani.

Sve u svemu, odličan dan za srpske fudbalere. Ovakvom igrom Orlovi se zasigurno mogu plasirati na EP. Sretno Orlovi!

M. Petković

Izrael-Srbija 0-2 (Video)

Fudbaleri Srbije zasluženo su trijumfovali u prvom meču u 2011. godini savladavši Izrael u prijateljskom duelu u Telavivu sa 2:0. Strelci za „orlove“ bili su Zoran Tošić i Veseljko Trivunović.

Selektor Vladimir Petrović posle 90 minuta na stadionu Blumfild može da bude izrazito zadovoljan igrom svojih izabranika jer su tokom celog meča kontrolisali igru i stvarali šanse.

Pižon je u startnu postavu odlučio da uvrsti Milana Biševca i upari ga sa Nevenom Subotićem, dok su na desnom i levom boku standardno bili Bane Ivanović i Aleksandar Kolarov.

Vezni red je pretrpeo nekoliko promena u odsustvu povređenog kapitena Dejana Stankovića i Milana Jovanovića koji nije dobio poziv, pa su tako u sredini mesto zauzeli Nenad Milijaš, Radosav Petrović, Zoran Tošić i kapiten tokom prvog poluvremena Miloš Krasić.

Opsirnije »

Izrael-Srbija live prenos – uživo – direktan live stream

Gledajte direktan prenos utakmice Izrael-Srbija uživo. Reprezentacija Srbije gostuje u Izraelu u sredu od 19 časova na stadionu „Blumfild“ u Tel Avivu u prijateljskoj utakmici. Live streaming video, Watch live football.