Prijavite se kao saradnik sajta BeliOrlovi.rs
Arhiva za kategoriju:

Primera liga

Zigic na korak od Majorke

Bivši napadač Crvene zvezde pregovora sa Majorkom i postoje veliki izgledi da se posle dve godine vrati u Španiju.

Žigić blizu Majorke

Opsirnije »

I Lekic u Gencerbirligiju

Nakon što je bek reprezentacije Srbije Duško Tošić potpisao za turski Genčerbirligi, postoji mogućnost da i sadašnji napadač Osasune Dejan Lekić učini isto.

Dejan Lekić u Genčerbirligiju

Opsirnije »

Ivanovic u idealnom timu Premijer lige!

Reprezentativac Srbije i fudbaler Čelsija, Branislav Ivanović, uvršten je u idealni tim Premijer lige za sezonu 2011/2012 prema na osnovu istraživanja od strane „Opta Stats“, po kome je srpski defanzivac bio neprikosnoven na poziciji desnog beka.

Poredivši statistički učinak igrača na svim pozicijama u Premijer ligi, „Opta Stats“ je objavila idealni tim za proteklu sezonu u kojem Bane Ivanović zauzima zasluženo mesto.
Opsirnije »

Obradovic želi da ostane u Saragosi

Reprezentativac Srbije, Ivan Obradović, izjavio je kako želi i naredne sezone da nastupa za špansku Saragosu koja već dve sezone, zaredom, opstanak osigurava u poslednjim trenucima Primere.

Iako su mnogi još pre dva meseca Saragosu videli u Segundi (drugoj ligi Španije), Saragosa je osigurala opstanak a Primeru je napustio Viljareal koji je igrao u Ligi šampiona ove sezone.

Drugu sezonu zaredom sa Saragosom smo izborili opstanak u poslednjim minutima prvenstva, a prve godine smo se spasli u pretposlednjem kolu. Majstori smo da preživimo – izjavio je Obradović za „Novosti“.

Na dvanest poslednjih utakmica, Saragosa je zabeležila osam pobeda, jednu nerešenu utakmicu i tri poraza, a u poslednje četiri utakmice prvenstva, Saragosa je zabeležila pobede.

Preokret je, čini mi se, nastao pobedom na „Mestalji” nad Valensijom. To je donelo jaku dozu samopouzdanja da možemo, da ima nade za nas. Zaređali smo sa uspesima, imali smo dobar raspored. Tukli smo Atletiko Madrid, dobili Sporting u Hihonu i bili smo tu, uz rame rivalima. Pred sam kraj namestio se raspored da igramo tri uzastopne utakmice kod kuće, sve tri smo pobedili”, rekao je Obradović i osvrnuo se na poslednju utakmicu sezone protiv Hetafea, “Od nekih 17.000 gledalaca na tribinama, bar 10.000 je došlo iz Saragose. Ambijent je bio kao da igramo na našoj „Romaredi“. Bilo je sjajno, prelepo, uspeli smo da pobedimo i preživimo u ligi. Valjda dogodine budemo bolji.

Opsirnije »

Srbi u Evropi: Španci zakazali

Srpski internacionalci u prvoj fudbalskoj ligi Španije, bili su više nego nezapaženi.

Selektor Petrović će u buduće imati velikih problema ukoliko naši reprezentativci nastave sa ovakvim (ne)igranjem u svojim klubovima.

Ivan Obradović se nije pojavljivao na terenu u utakmici njegove Saragose i Viljareala.
Zbog ovakvih situacija, Obradović se nije našao ni na spisku selektora Petrovića za predstojeće kvalifikacione utakmice.
Istu sudbinu imao je i Duško Tošić, samo što je njegov Betis poražen od Levantea sa 0:1.
Doskorašnji igrač Crvene Zvezde, uprkos dobrim partijama u crveno-belom dresu nije uspeo da se nametne treneru Betisa.

U utakmici Osasune i Majorke, koja je završena istim rezultatom kao ona Saragose i Viljareala, Dušan Lekić je izašao na teren. Ušao je samo 8 minuta pre kraja, ali će valjda u nekoj narednoj dobiti veću minutažu, kao i Obradović i Tošić.