Arhiva za kategoriju:

Uncategorized

Srbija je prvak sveta!!! (u20) – Video

10460275_10204932688492777_4208162128869803499_n

Zvuči nestvarno, ali tako je – Srbija je u finalu Svetskog prvenstva u fudbalu pobedila Brazil! Junaci su „orlići“, igrači omladinske selekcije, koji su petostruke šampione sveta savladali posle produžetaka sa 2:1 u finalu turnira, zahvaljujući golu Maksimovića u 118. minutu.

Ivanovic brutalno startovao na Kolarova! (VIDEO)

U utakmici koju su igrali Mančester Siti i Čelsi u Čeriti šildu (engleski Super kup), defanzivac Čelsija Branislav Ivanović zbog brutalnog starta na Kolarovu je dobio direktan crveni karton a treba napomenuti da Ivanović loptu nije ni pipnuo!

Ivanović brutalno startovao na Kolarova i zaradio direktan crveni karton.

Opsirnije »

Jankovic pogodio, Djenova izgubila

U Italiji su proteklog vikenda  na programu bile utakmice 19. kola Serie A.
Najzapaženiji srpski fudbaler bio je Boško Janković koji je postigao pogodak za Đenovu, ali je njegov tim ipak poražen u Palermu sa 5:3.

Kako smo rekli, Jankovićev gol nije previše uticao na rasplet utakmice, već je samo ublažio poraz Đenovljana.
Pored Jankovića, nastupe za svoje klubove zabeležili su i Nenad Tomović koji je odgrao svih 90 minuta u remiju Lećea i Kijeva (2:2), te zaradio i žuti karton. Adem Ljajić je za Fiorentinu igrao do 68. minuta, a Matija nastić svih 90. u utakmici protiv Kaljarija koja je odigrana bez golova. Na terenu nije bilo Nikole Gulana (Fiorentina) i Vlade Avramova (Kaljari).

Dušan Basta je odigrao celu utakmicu za Udineze u pobedi nad Katanijom, i zaradio i žuti karton.
Nenad Krstičić je do 69. minuta igrao za Sampdoriju koja je remizirala (1:1) protiv Livorna, a u remiju Ćitadele i Torina (takođe 1:1) celu utakmicu je odigrao i Alen Stevanović.
Dejan Stanković nije učestvovao u pobedi Intera nad Laciom 3:1, kao i Miloš Krasić u pobedi Juvenutusa nad Atalantom 0:2.

Beli Orlovi(M. Petkovic, foto: calco)

JSL: Kisa golova,“veciti“ sigurni

Ove subote odigrano je deveto kolo Jelen Superlige, a favoriti su zabeležili pobede.Partizan i dalje na dva boda prednosti nad Crvenom Zvezdom.

Opsirnije »

Ekskluzivan intervju sa reprezentativcem Srbije Damirom Kahrimanom!

Imali smo čast da napravimo intervju sa našim potencijalnim reprezentativcem Damirom Kahrimanom, koji svakako spada u glavne kandidate za mesto golmana reprezentacije Srbije. Njegov put do reprezentacije nije bio lak, ali uloženi trud se isplatio…

Da upoznamo naše čitaoce sa vašom karijerom. Sve je počelo u Fk Zemun i Javoru iz Ivanjice. Na sebe ste pažnju javnosti ozbiljnije skrenuli kada ste postali čuvar mreže Novosadske Vojvodine. Kako se vi sećate dana i utakmica provedenih u ova 3 navedena kluba?

Tačnije sve je počelo u Slobodi iz Užica. Iz Slobode prelazim u Javor i počinjem da branim u drugoj ligi. Bio sam mlad i zahvalan sam ljudima u klubu, a naročito Radovanu Ćurčiću i Goranu Mariću što su mi tada ukazali poverenje. Uz jako dobar rad, dosta sam napredovao u Javoru. Pojavilo se interesovanje fk Zemuna, tačnije trenera Gorana Čumića, koji je isto tako imao udela u mojoj karijeri. Odlazak u Vojvodinu je bio samo “šlag na tortu”, nagrada za dotadašnji rad. Tu je usledio poziv selektora Djukića i odlazak u Holandiju, dalje znate… Sve u svemu dve lepe godine u Vojvodini- priseća se naš potencijalni reprezentativac.

Damir Kahriman(foto: Sk Tavrija)