Evropski fudbalski timovi privode kraju pripreme za novu sezonu, a među zapaženijima su u petak bili i srpski internacionalci. Mateja Kežman je u remiju Pari Sen Žermena sa Legijom iz Varšave postigao pogodak za vođstvo „svetaca“ od 2:0 u 80. minutu, ali su Poljaci u završnici utakmice uspeli da izbegnu poraz, postigavši dva gola.

Nemanja Matic u dresu Celsija

Nemanja Matić, koji se našao na širem spisku reprezentativaca Srbije pred Svetsko prvenstvo, dobio je priliku da 90 minuta u dresu Čelsija nastupi u prijateljskom meču sa Ajaksom.

Za razliku od Kežmana, Matić nije mogao da se raduje ni remiju jer su „kopljanici“ iz Amsterdama sa vice-šampionom sveta Stekelenburgom na golu savladali „drugopozivce“ ekipe iz Londona sa 3:1.