Srpski reprezentativci Aleksandar Kolarov i Branislav Ivanović bili su strelci u 31. kolu Premijer lige, a golovima su doneli bodove Mančester sitiju i Čelsiju.

Bane Ivanovic, Celsi

Sanderlend je bio na korak od pobede nad Sitijem, ali je Kolarov u 86. minutu pogodio za 3:3. Siti ima dva boda manje od Junajteda koji igra u ponedeljak.

Čelsi je umalo prokockao 2:0 protiv Aston Vile, ali su Ivanović i Tores u poslednjih pet minuta pogodili za 4:2. Nije se izvukao Arsenal koji je sa 2:1 poražen u gradskom derbiju od KPR-a.

Pobede su ostvarili još Everton, Fulam, Vigan i Bolton.

Poslednji dan marta doneo je možda i najuzbudljivije kolo u Premijer ligi. U sedam mečeva postignuto je čak 27 golova, umalo je tri od pet prvoplasiranih timova ostalo bez ijednog boda, dok su gostujuće ekipe osvojile samo četiri.

Aleksandar Kolarov pogadja iz slobodnog udarca

Najinteresantnije bilo je na „Itihadu“ gde je Mančester siti osvojio bod golovima u poslednjih pet minuta. Sanderlend je predvođen fantastičnim trijom Sesenjo-Larson-Bentner vodio sa 3:1 do 85. minuta. Sesenjo je namestio prva dva gola Larsonu u prvom poluvremenu, da bi Šveđanin asistirao Dancu za sjajnih 3:1.

Doskorašnji lider šampionata je u finišu krenuo na sve ili ništa, Baloteli je drugim golom na meču (prvi iz penala u 43. minutu) najavio nadu, a veliki bod doneo je Aleksandar Kolarov koji je posle akcije sa Tevesom postigao sjajan gol sa 25 metara po zemlji. Siti sada ima dva boda manje od Junajteda koji će u ponedeljak protiv Svonsija imati šansu da se ‘odlepi’ na pet bodova.

Igrači koji su doneli bod Sitiju, Kolarov i Baloteli umalo su se potukli u 65. minutu kada su se sukobili oko toga ko će izvesti slobodan udarac. Italijan je hteo da preotme loptu, ali Kolarov to nije dozvolio, a veći sukob na terenu sprečili su saigrači koji su ih razdvojili.