Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov postigao je pogodak za Mančester siti u revašu osmine finala Lige Evrope, ali ni to nije bilo dovoljno da “građani” eliminišu Dinamo iz Kijeva. Engleski tim igrao je sa igračem manje od 36. minuta zbog isključenja nestašnog Marija Balotelija i uspeo je samo da dođe do minimalnog trijumfa 1:0 (1:0).

Aleksandar KolarovMančester siti je napadao, ali su se Kijevljani organizovano branili. Ključni trenutak meča dogodio se u 36. minutu. Baloteli je neoprezno đonom dva puta startovao na bivšeg igrača Crvene zvezde Gorana Popova i zasluženo zaradio isključenje.

Glupost Italijana umalo je anulirao Kolarov tri minuta kasnije. David Silva kratko je izveo slobodan udarac, prosledio loptu ka Kolarovu, a levonogi bombarder je poslao loptu kroz šumu nogu u donji desni ugao Šovkovskog. Domaćin je propustio odličnu šansu da izbori produžetak u poslednjim sekundama meča. Tevez nije uspeo da prosledi loptu u mrežu posle slobodnog udarca Jaje Turea. U ekipi Dinama igrao je do 46. minuta Miloš Ninković i zaradio žuti karton.

Zenit (igrali Luković i Lazović do 64. minuta) je bio na odličnom putu da dostigne prednost Tventea iz prve utakmice, ali pogoci Širokova i Keržakova nisu bili dovoljni da tim iz Sankt Peterburga eliminiše Holanđane, 2:0 (2:0). Velika bitka viđena je i na „Parku prinčeva“ gde je Benfika sačuvala protiv PSŽ-a prednost od 2:1 iz prvog meča zahvaljujući pogotku Gaitana u 27. minutu za remi 1:1 (1:1).

Konačno, Spartak je na „Lužnjikiju“ samo potvrdio trijumf nad Ajaksom iz Amsterdama, 3:0 (2:0). Ekipa Valerija Karpina stekla je iskustvo jesenas u Ligi šampiona, što je primenila u duelu sa „kopljanicima“ i rutinski eliminisala velikana iz Amsterdama. Miralem Sulejmani je zamenjen posle prvih 45 minuta u ekipi gostiju.