Fudbaleri Štutgarta prvi put ove sezone došli su do dve uzastopne pobede, a nakon Ajntrahta prošle nedelje, u 25. kolu Bundeslige pao je Šalke – 1:0. Strelac jedinog pogotka na meču bio je Zdravko Kuzmanović u 15. minutu sa bele tačke. Hanover je nastavio sa fantastičnim partijama ozbiljno uzmrdavši klupu Luja van Gala nakon trijumfa nad Bajernom – 3:1.

Zdravko Kuzmanovic tokom utakmice Srbija-Slovenija, EP 2012 kvalifikacije

Šalke je tokom nedelje došao do finala kupa na gostovanju Bajernu, a u sredu ih čeka i jako bitan revanš meč osmine finala Lige šampiona protiv Valensije, pa je Feliks Magat izveo relativno kombinovan sastav.

Domaći fudbaleri su već u 15. minutu poveli preko Zdravka Kuzmanovića koji je bio siguran izvođač najstrože tačke nakon crvenog kartona Benedikta Huvedesa.

Štutgart nije nastavio u istom ritmu već se odlučio da čuva rezultat, a u dosadnoj partiji na Mercedes areni domaći navijači su videli još samo priliku Pavela Pogrebnjaka.

Izvor: BlicSport