Fudbaleri Štutgarta iskupili su se za prošlonedeljni neočekivani poraz od Kajzerslauterna i pobedom na neugodnom gostovanju Kelnu od 3:1 iskoristili su remi Volfsburga i Sent Paulija da odu na četiri boda od zone ispadanja. Treći gol za „švabe“ postigao je Zdravko Kuzmanović sa bele tačke u 63. minutu.

Zdravko Kuzmanovic tokom utakmice Srbija-Slovenija, EP 2012 kvalifikacije

Neoubičajeno mirno popodne u 30. kolu Bundeslige donelo je pogotke u prvih 45 minuta samo u Kajzerslauternu i Volfsburgu.

Nirnberg je nastavio da juri mesto u Evropi i u drugom poluvremenu je potvrdio trijumf protiv „đavola“ koji su propustili šansu da steknu zavidnu zalihu u odnosu na rivale u borbi za opstanak – 2:0.

Volfsburg je posle prvog poluvremena vodio sa 1:0 golom Mandžukića, uprkos nekoliko ozbiljnih šansi na obe strane, a u drugom delu igre borbeni gosti su odlučno krenuli u potragu za golom jer su znali da ih poraz gotovo vodi nazad u „Cvajtu“. Inicijativa se isplatila u 61. minutu kada je Deniz Naki izjednačio rezultat, a veliki preokret „pljačkašima“ doneo je Matijas Leman u 77. minutu.

Sent Pauli se povukao nakon vodećeg gola i prepustio je inicijativu domaćinu koji je u 89. minutu uspeo da dođe do izjednačenja nakon kornera i gola Jana Polaka.

Štutgart je za samo 18 minuta u drugom poluvremenu stigao do veoma važne pobede u gostima. Posle dosadnog prvog dela igre nije moglo da se nasluti da će u drugom poluvremenu pasti čak četiri pogotka, od toga tri u mreži Rensinga.

Kristijan Treš je u 51. minutu doveo goste u vođstvo, stotinak sekudni kasnije Martin Harnik je duplirao prednost, da bi u 63. minutu Kuzmanović nastavio golgetersku seriju i pogotkom sa bele tačke povisio na ubedljivih 3:0. Čast domaćina spasio je neumorni Milivoje Novaković pet minuta kasnije – 3:1.